Niemcy z przełamaniem w Lidze Narodów. Główni rywale Polaków nie zawiedli

Za nami kolejne trzy spotkania Ligi Narodów. Oglądaliśmy jednostronne pojedynki, bowiem wszystkie zakończyły się pewnymi zwycięstwami faworytów. Po serii porażek przełamali się Niemcy. Nie zawiedli główni rywale Polaków - USA i Brazylia.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Brazylii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Brazylii
Do trzeciego turnieju Ligi Narodów nasi zachodni sąsiedzi przystąpili z bilansem 1-7. To sprawiło, że Niemcy już na starcie byli skreśleni z rywalizacji o awans na finałową imprezę, która odbędzie się w Gdańsku. Sytuacja Bułgarii była tak samo słaba.

Pewne więc było, że jedna z reprezentacji wygra drugi mecz w tej edycji turnieju. Mimo wszystko faworytem byli Niemcy i udało im się sprostać zadaniu. W premierowej odsłonie kluczem do zwycięstwa była udana końcówka w wykonaniu podopiecznych Michała Winiarskiego.

W kolejnej partii niemieccy siatkarze pewnie kontrolowali wydarzenia boiskowe, dzięki czemu objęli prowadzenie 2:0. Wydawało się, że pewnie zakończą to spotkanie, ale pojawiły się problemy. Bułgaria odrobiła stratę w trzecim secie i przed końcowym fragmentem nie odstawała. Seria punktowa naszych zachodnich sąsiadów sprawiła, że rywale jednak musieli obejść się smakiem.

W trzech setach swoje spotkania zakończyli także główni rywale Polaków, czyli Brazylia i USA. Pierwsza z wymienionych reprezentacji rozegrała już drugi mecz na Filipinach i po porażce z Włochami (1:3), udało jej się pokonać Holandię. Canarinhos jedyne problemy mieli w premierowej odsłonie, później zdecydowanie dominowali. Teraz mogą szykować się już na piątkowy pojedynek z Biało-Czerwonymi.

Amerykanie natomiast takim wynikiem zakończyli mecz z Kubą. Jednak trzeba przyznać, że inauguracyjny set dostarczył sporej dawki emocji. To właśnie Kubańczycy zdołali wypracować sobie pierwszą piłkę setową, którą obronili ich rywale. Podczas gry na przewagi to USA przejęło inicjatywę i przy drugiej okazji zamknęło premierową partię.

Kolejne sety były już jednostronne. Dość powiedzieć, że w żadnym z nich reprezentacja Kuby nie przekroczyła granicy 20. punktów. Tym samym siódma porażka słabo spisującej się ekipy w rywalizacji drużyn z Ameryki Północnej stała się faktem.