Co za sukces! Na taką chwilę Polska czekała 55 lat

Reprezentantki Polski po pasjonującym tie-breaku ze Stanami Zjednoczonymi zdobyły brązowy medal Ligi Narodów. Na taki sukces polska siatkówka czekała 55 lat.

Arkadiusz Dudziak
Reprezentacja Polski siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarek
Co to był za mecz! Reprezentacja Polski siatkarek toczyła zażarty bój ze Amerykankami o brąz Ligi Narodów. I spotkanie nie rozczarowało.

Kibice oglądali wiele zwrotów akcji, kapitalne wymiany i sporo znakomitych obron. Ostatecznie jednak najważniejszy był wynik. A był on korzystny dla Biało-Czerwonych. Ekipa Stefano Lavariniego ostatecznie wygrała 3:2.

Tym samym nasza reprezentacja zdobyła trzecie miejsce w Lidze Narodów. I trudno w to uwierzyć, ale na podobny medal polska siatkówka czekała aż 55 lat.

Reprezentacja siatkarek święciła ogromne triumfy na mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich w latach 50. oraz 60. Biało-Czerwone zdobywały sporo brązowych oraz srebrnych medali, ale nigdy złotego. Od 1968 roku i trzeciego miejsca na IO w Meksyku na turniejach rangi światowej naszej ekipie nie udało się stanąć na podium.

Oczywiście do tej statystyki nie wliczane nasze "Złotka", które na mistrzostwach Starego Kontynentu triumfowały w 2003 oraz 2005 roku. To jednak była ranga europejska, a nie światowa.