ME. Znamy drugiego półfinalistę. Sensacja turnieju na deskach

Francja jako druga awansowała do półfinału mistrzostw Europy siatkarzy. W kilku momentach zanosiło się na kłopoty w meczu z Rumunią, jednak Trójkolorowi nie pozwolili na niespodziankę i zwyciężyli 3:0.

Mecz mistrzostw Europy siatkarzy: Francja - Rumunia Materiały prasowe / CEV / Mecz mistrzostw Europy siatkarzy: Francja - Rumunia
Francja przystąpiła do ćwierćfinału żądna rewanżu za głośne niepowodzenie, jakim była porażka z Rumunią w grupie ME 2023. Stawka zdecydowanie wzrosła. O ile w meczu o punkty potknięcie dało się naprawić, to już w poniedziałek było wykluczone.

W pierwszym secie rewelacyjni Rumuni przypomnieli Francuzom o koszmarze sprzed tygodnia i choć rozpoczęli niemrawo, to potrafili wyjść na prowadzenie. Dość długo utrzymywała się przewaga zespołu Sergiu Stancu, a po raz ostatni byli przed faworytem przy wyniku 20:18. W tym momencie Trójkolorowi zdobyli cztery punkty z rzędu i następnie zamknęli partię akcją na 25:22.

Początek drugiego seta to kontynuacja końcówki pierwszego. Francja rozpędziła się, a siatkarze z Rumunii za długo rozpamiętywali niepowodzenie. W efekcie jednostronna rozgrywka zakończyła się wynikiem 25:14. Najwięcej punktów dla Trójkolorowych zdobywali Jean Patry, Nicolas Le Goff i Yacine Louati.

Ćwierćfinał zakończył się po trzech setach, choć długo nic na to nie wskazywało. Rumunia objęła prowadzenie 5:0 i była przed Francją do stanu 24:21. Nieco wcześniej jej zaliczka wynosiła nawet sześć punktów. Rumunom w poniedziałek niewiele wychodziło i nie wyszło również domknięcie tej partii. Przegrali sześć z kolejnych siedmiu piłek i całe spotkanie 0:3.

Francja zagra w półfinale z zespołem lepszym w ćwierćfinale Włochy kontra Holandia.

Francja - Rumunia 3:0 (25:22, 25:14, 27:25)

Francja: Louati, Chinenyeze, Patry, Carle, Le Goff, Brizard, Grebennikov (libero) oraz Tillie, Ngapeth, Clevenot, Jouffroy

Rumunia: Aciobanitei, Bartha, Rata, Bala, Calin, Dumitru, Diaconescu (libero) oraz Peta, Constantin, Chitigoi, Balean, Butnaru

Czy Francja stanie na podium mistrzostw Europy?