Reprezentacja Polski rozpoczyna kwalifikacje do IO. Sprawdź kiedy, z kim i o której zagrają Biało-Czerwoni

Po awansie na igrzyskach olimpijskie siatkarek, oczy kibiców zwrócone będą na męską reprezentację. Biało-Czerwoni o przepustki do Paryża powalczą w chińskim Xi'an. Turniej kwalifikacyjny potrwa od 30 września do 8 października.


Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Siatkarze reprezentacji Polski nie mieli zbyt wiele czasu na świętowanie złotych medali mistrzostw Europy. Biało-Czerwonych w obecnym sezonie czeka bowiem najważniejszy turniej sezonu - kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w chińskim Xi'an. Co prawda tylko prawdziwy kataklizm mógłby sprawić, że podopiecznych Nikoli Grbicia zabrakłoby w Paryżu, jednak nasz zespół, jak na prawdziwych mistrzów przystało, zamierza zapewnić sobie awans na boisku w pierwszym możliwym terminie.

Obok rywalizacji w Chinach, równolegle rozgrywane będą dwa inne turnieje kwalifikacyjne siatkarzy, w Rio de Janeiro i Tokio. Awans na imprezę czterolecia zapewnią sobie po dwa zespoły z każdej z ośmiozespołowych grup. Pozostałych pięć wolnych miejsc zostanie obsadzonych poprzez wyłonienie najlepszych, jeszcze niezakwalifikowanych reprezentacji według rankingu FIVB na koniec fazy wstępnej Ligi Narodów 2024.

Pierwszeństwo będą mieli przedstawiciele kontynentów, które nie będą miały swoich przedstawicieli po rozstrzygnięciu kwalifikacji. Pozostałe przepustki przypadną drużynom najwyżej sklasyfikowanym w rankingu.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Szaleństwo na lotnisku, spotkanie z premierem. Zobacz kulisy powrotu siatkarzy

Wicemistrzowie świata o awans zagrają w Chinach, gdzie zmierzy się kolejno z: Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią oraz drużyną gospodarzy. Dla sympatyków naszej reprezentacji nie mamy dobrych informacji. Większość meczów z udziałem Biało-Czerwonych, ze względu na różnicę czasu (+8h), rozgrywanych będzie o godzinie 10.00.

W pozostałych turniejach kwalifikacyjnych zmierzą się, w Rio de Janeiro - Brazylia, Katar, Włochy, Czechy, Iran, Niemcy, Kuba, Ukraina. Natomiast w Tokio: Słowenia, Tunezja, Serbia, Turcja, USA, Egipt, Japonia, Finlandia.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski na turnieju kwalifikacyjnym do IO 2024:

30 września: Polska - Belgia godz. 10:00 => Relacja na żywo
1 października: Polska - Bułgaria godz. 10:00 => Relacja na żywo
3 października: Polska - Kanada godz. 10:00 => Relacja na żywo
4 października: Polska - Meksyk godz. 10:00 => Relacja na żywo
6 października: Polska - Argentyna godz. 10:00 => Relacja na żywo
7 października: Polska - Holandia godz. 10:00 => Relacja na żywo
8 października: Chiny - Polska godz. 13:30 => Relacja na żywo

Wszystkie mecze turnieju kwalifikacyjnego z udziałem reprezentacji Polski transmitowane będą na żywo na antenach TVP Sport i Polsat Sport. Relacje tekstowe live przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Czytaj także:
W takich warunkach siatkarze podróżowali do Chin
"Taka jest niestety rzeczywistość". Smutne wnioski po tym, co ujawniła Wołosz

Ile zwycięstw na turnieju w Xi'an odniesie reprezentacja Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×