Tym razem skończyli przed północą. Projekt Warszawa okazał się mało gościnny

W 2. kolejce PlusLigi Projekt Warszawa pokonał GKS Katowice 3:0. Tym razem mecz, który zaczął się po 21, skończył się tego samego dnia.

Anna Bagińska
Projekt Warszawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Projekt Warszawa
W środkowy wieczór Projekt Warszawa podejmował GKS Katowice. Warszawianie świetnie otworzyli nowy sezon PlusLigi, bo pokonali na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów. Z kolei katowiczanie przegrali z Treflem Gdańsk. Choćby to przemawiało na korzyść gospodarzy.

Początek spotkania był wyrównany. Wystarczył skończony atak Jurija Semeniuka, a następnie as Bartłomieja Bołądzia i miejscowi odskoczyli na 11:8. Katowiczanie próbowali gonić wynik, ale bez skutku. Gospodarze na dobre się rozkręcili i dokładali kolejne oczka. Po tym, jak Artur Szalpuk przebił piłkę, jego drużyna miała pierwszą piłkę setową. W kolejnej akcji wykorzystał ją Bartłomiej Bołądź.

Drugi set miał już bardziej wyrównany przebieg. Wprawdzie stołeczni odskoczyli już na samym początku na 6:4, ale goście dosyć szybko wyrównali. Atak po bloku Lukasa Vasiny dał remis 8:8. Gra punkt za punkt trwała do stanu 17:17. Jurij Semeniuk skończył atak, jego koledzy dołożyli skuteczny blok i o czas od razu zmuszony był prosić Grzegorz Słaby 19:17.

Przerwa nie wybiła gospodarzy z rytmu. Wręcz przeciwnie, to goście przy stanie 19:18 popełnili kuriozalny błąd i zamiast wyprowadzić kontrę na doprowadzenie do remisu, pozwolili piłce odbitej nieco przypadkowo przez Jana  Firleja wpaść w boisko. Chwilę potem warszawianie dołożyli jeszcze kolejny blok i było już 21:18. Ta trzypunktowa przewaga stołecznych utrzymała się do końca partii. Zakończył ją skuteczny atak Artura Szalpuka z drugiej linii.

Podopieczni Piotra Grabana szli za ciosem od początku trzeciej partii. Po serii bloków prowadzili już 5:1 i o czas poprosił trener przyjezdnych. Próbowali dogonić wynik, ale było to zadanie bardzo trudne przy tak grającym Projekcie. Chociaż niewiele brakowało, bo po dobrym ataku Damiana Domagały było 14:12, a po czasie asa dołożył Marcin Waliński 14:13.

Wystarczyła jednak chwila, nieskończona kontra, błąd i blok i stołeczni odskoczyli na 18:14. Chociaż sami nie unikali błędów, to jednak akcji skutecznych mieli więcej. Ponownie gorąco zrobiło się w samej końcówce seta. Warszawianie nie wykorzystali pierwszej piłki meczowej i set skończył się grą na przewagi. Swojej drugiej szansy miejscowi już nie przepuścili.

Projekt Warszawa - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:22, 26:24)

Projekt: Firlej, Bołądź, Wrona, Semeniuk, Tillie, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk

GKS: Kozub, Domagała, Usowicz, Krulicki, Szymański, Vasina, Mariański (libero) oraz Waliński, Jarosz, Adamczyk

MVP: Bartłomiej Bołądź (Projekt Warszawa)