Chce grać dla Polski. FIVB nie wyraża zgody

Wassim Ben Tara jest posiadaczem polskiego paszportu i chętnie reprezentowałby nasz kraj na arenie międzynarodowej. FIVB nie wyraża jednak na to zgody, o czym sam zainteresowany opowiedział w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Wassim Ben Tara WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Wassim Ben Tara
Postać Wassima Ben Tary jest znana polskim kibicom siatkówki. W sezonie 2022/2023 był najskuteczniejszym graczem PlusLigi, co poskutkowało transferem do Serie A. Tam występuje w jednej drużynie z dwoma Polakami: Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem.

Przenosiny do innego klubu to nie jedyna zmiana, której chciałby dokonać 27-latek. W związku z tym, że jego mama jest Polką, siatkarz posiada polskie obywatelstwo.

Ben Tarze marzy się gra w reprezentacji naszego kraju. Wobec tego wystąpił do związku o stosowne pozwolenie. Odpowiedź była jednak negatywna. Tunezyjczyk nie ukrywa rozczarowania, o czym opowiedział w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

- Polski paszport mam po mamie Polce, natomiast walczę teraz o tym "sportowy". Trzy dni temu dostałem wiadomość, że nie zaakceptowano mojego wniosku. Co ciekawe, nie dostałem żadnych argumentów ze strony FIVB i to jest dla mnie dziwne - mówi Ben Tara.

Siatkarz zapewnia jednak, że nie zamierza tak zostawić tej sprawy. Zapowiedział już działania.

- Razem z moim menedżerem i adwokatem na pewno złożymy w najbliższym czasie apelację. Musimy wszystko przygotować raz jeszcze i wierzę, że tym razem na pewno będzie w porządku - dodawał.

Przypomnijmy, że Wassim Ben Tara przez większą cześć swojej kariery występował dla klubów tunezyjskich i francuskich. Do Polski trafił w 2020 roku. W barwach PSG Stali Nysa występował przez trzy lata.

Zobacz także:
Dwa oblicza meczu na górze tabeli PlusLigi
Chemik Police poradził sobie bez liderki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×