Rewolucja w siatkówce stała się faktem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Hua Mak Indoor Stadium podczas kobiecej Ligi Narodów
Getty Images / / Na zdjęciu: Hua Mak Indoor Stadium podczas kobiecej Ligi Narodów
zdjęcie autora artykułu

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) opublikowała kalendarz rozgrywek siatkarskich na lata 2025-2028. Zmiany, które wejdą w życie, mają pozwolić drużynom na lepsze przygotowanie się do turniejów oraz zapewnić czas na regenerację.

Pierwszy raz w historii Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) z tak dużym wyprzedzeniem opublikowała kalendarz na cykl olimpijski. Tym razem przed igrzyskami olimpijskimi w Los Angeles, które odbędą się w 2028 roku.

Według nowego kalendarza w latach 2025-2028 zmniejszona zostanie liczba turniejów. Mistrzostwa świata będą rozgrywane co dwa lata - począwszy od 2025 roku. Do tej pory globalny czempionat odbywał się co cztery lata.

Łącznie w kolejnym czteroleciu zaplanowano dziewięć dużych imprez dla krajowych reprezentacji - to mniej niż w obecnym oraz poprzednim cyklu olimpijskim.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w Polsce odwołują mecze. A w Rosji? Spójrzcie sami

Dodatkowo zawodnicy mają również zapewnioną przerwę pomiędzy sezonami klubowymi i reprezentacyjnymi. Mowa nawet o miesiącu wolnego. "Mniej znaczy więcej" - pisze Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej na temat usystematyzowania kalendarza.

- W mojej ponad 60-letniej karierze w siatkówce jako zawodnik reprezentacji narodowej, prezydent Federacji Narodowej, prezydent Konfederacji Kontynentalnej i prezydent FIVB, jest to zdecydowanie najlepszy kalendarz siatkarski, jaki kiedykolwiek opublikowano - powiedział prezes FIVB Ary Graca, cytowany w komunikacie.

- To zdanie znajduje odzwierciedlenie w opiniach, które otrzymaliśmy w wyniku naszych szeroko zakrojonych konsultacji ze wszystkimi głównymi stronami zainteresowanymi sportem. Dzięki optymalizacji kalendarza oczekujemy, że najlepsi sportowcy i drużyny będą częścią wszystkich najważniejszych wydarzeń - dodał.

Zobacz też: Gwiazda PlusLigi podjęła decyzję. Wybrała klub na nowy sezon

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (3)
avatar
gonzo65
8.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
jak p Młynarski śpiewał "co by tu jeszcze spiepszyć panowie  
avatar
Krótki Film na YT
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Mistrzostwa były co 4 lata a będą co 2... ale mniej imprez :D  
avatar
Trener33
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Rewolucja może i jest ale chyba w negatywną stronę! Mistrzostwa Świata co dwa lata? Mistrzostwa Europy co... dwa lata? Liga Narodów rokrocznie, Igrzyska Olimpijskie, to kiedy Oni mają czas (jak Czytaj całość