Czasem trzydzieści to za mało. Punkty, bloki i asy 10. kolejki PlusLigi

W 10. kolejce PlusLigi nie zabrakło długich i zaciętych meczów. Stąd kandydatów do zestawienia najlepiej punktujących graczy było bardzo dużo.

Anna Bagińska
Anna Bagińska
Łukasz Kaczmarek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Łukasz Kaczmarek
Bank jednak rozbił Łukasz Kaczmarek, który zanotował na swoim koncie aż 30 punktów. Pomimo takiego wyniku ZAKSA przegrała z LUK Lublin 2:3. Także drugi w tym zestawieniu Dawid Konarski nie w pełni może być zadowolony. 28 punktów to super wynik, ale jego drużyna, Skra Bełchatów, przegrała 1:3 z Ślepskiem Malow Suwałki.

Jedynie trzeci w klasyfikacji Vasyl Tupchii może być w pełni usatysfakcjonowany. Nie dość, że zdobył 27 punktów, w tym 4 zagrywką, co pozwoliło mu także znaleźć się w zestawieniu najlepiej zagrywających graczy, to jeszcze jego zespół pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:2.

Poczet najlepszych "murarzy" 10. kolejki PlusLigi otwierają gracze Projektu Warszawa. Stołeczni pojechali do Zawiercia i w meczu na szczycie tabeli pokonali 3:0 Aluron. Łącznie zablokowali rywala 15 razy, z czego 6 "czap" to wkład Jurija Semeniuka, a 5 Andrzeja Wrony.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

Również 5 bloków ma na koncie Michał Ostrowski. Jego dobra postawa na pewno pomogła Enei Czarnym Radom odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Radomianie okazali się lepsi od Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Pierwsze miejsce wśród zagrywających graczy dzielą między siebie Mateusz Malinowski z LUK-u Lublin i Alan Souza z Indykpolu. Olsztynianie przegrali z Barkomem, natomiast lublinianie wyszarpali zwycięstwo ZAKSIE.

Najlepiej punktujący:
1. Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) - 30 punktów
2. Dawid Konarski (PGE GiEK Skra Bełchatów) - 28 punktów
3. Vasyl Tupchii (Barkom Każany Lwów) - 27 punktów

Najlepiej blokujący:
1. Jurij Semeniuk (Projekt Warszawa) - 6 bloków
2. Andrzej Wrona (Projekt Warszawa), Michał Ostrowski (Enea Czarni Radom) - 5 bloków
3. Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański (obaj PGE GiEK Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Łukasz Usowicz (GKS Katowice) - 4 bloki

Najlepiej zagrywający:
1. Mateusz Malinowski (Bogdanka LUK Lublin), Moritz Karlitzek (Indykpol AZS Olsztyn) - 5 asów
2. Bartosz Filipiak (Ślepsk Malow Suwałki), Vasyl Tupchii (Barkom Każany Lwów) - 4 asy
3. Jean Patry (Jastrzębski Węgiel), Artur Szalpuk (Projekt Warszawa), Stephen Boyer (Asseco Resovia Rzeszów), Rafał Sobański (Exact Systems Hemarpol Częstochowa), Brodie Hofer (Enea Czarni Radom), Alan Souza (Indykpol AZS Olsztyn) - 3 asy

Czytaj także:
-> Rewolucja w siatkówce stała się faktem
-> Gwiazda PlusLigi podjęła decyzję. Wybrała klub na nowy sezon

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×