Wygrali w derbach i nie zwolnili. Trzy sety na początek kolejki w PlusLidze

Ślepsk Malow Suwałki poszedł za uderzeniem po pokonaniu Indykpol AZS-u Olsztyn. W piątek ponownie był gospodarzem i po raz drugi w sezonie zwyciężył z Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:0.

atakuje Paweł Halaba Materiały prasowe / Ślepsk Malow Suwałki / Miłosz Kozakiewicz / Na zdjęciu: atakuje Paweł Halaba
Poprzednie zwycięstwo z Indykpol AZS-em Olsztyn miało dużą wartość dla zespołu z Suwałk. Nie tylko była to prestiżowa wygrana z regionalnym przeciwnikiem, ale również przełamanie po serii czterech porażek 0:3.

Ślepsk Malow Suwałki postanowił pójść za ciosem w kolejnym meczu we własnej hali. Po kilku dniach na złapanie oddechu podjął beniaminka i zwyciężył w pierwszym secie 25:21. Najważniejsze dla losu partii były asy serwisowe dobrze dysponowanego Pawła Halaby. Po jednym z nich zrobiło się 8:3, po następnym 11:7, a późniejsze pościgi częstochowian okazały się nieskuteczne.

Paweł Halaba pracował na nagrodę dla MVP meczu. W drugim secie Ślepsk odniósł jeszcze bardziej przekonujące zwycięstwo 25:18, a do błyskotliwego przyjmującego równali Bartosz Filipiak i Konrad Stajer. Suwalczanie zdobyli przewagę blokiem na Dawidzie Dulskim, a następnie dokładali do niej punkt za punktem. Runda skończyła się siedmioma "oczkami" zaliczki.

Trzeci set to nieco bardziej wyrównana walka, a przez moment zanosiło się nawet na przedłużenie meczu przez beniaminka z Częstochowy. Przed ostatnią fazą partii goście mieli dwupunktowe prowadzenie 21:19. Ślepsk nie zamierzał jednak pozostać na boisku dłużej niż przez trzy sety i na ostatniej prostej odwrócił wynik na 25:23. Ważne ataki wziął na siebie Bartosz Filipiak. Atakujący przymierzył na zakończenie pojedynku.

Ślepsk wygrał po raz szósty w sezonie i znalazł się w tabeli bezpośrednio przed pokonanym beniaminkiem.

Ślepsk Malow Suwałki - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

Ślepsk: Sanchez, Halaba, Firszt, Stajer, Gallego, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Buculjević

Norwid: Kowalski, Kogut, Sobański, Schmidt, Hain, Dulski, Jaskuła (libero) oraz Keturakis, Borkowski, Jenness, Bouguerra

MVP: Paweł Halaba (Ślepsk)