Znamy terminarz Polaków w Lidze Narodów. Wielki hit na początek

Jednym z sukcesów polskich siatkarzy w poprzednim sezonie było złoto Ligi Narodów. Zawodnicy Nikoli Grbicia w nadchodzących rozgrywkach postarają się zapewne powtórzyć ten sukces. Wiemy już, kiedy i z kim zagrają Polacy.

Seweryn Czernek
Seweryn Czernek
reprezentacja Polski Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Poprzedni sezon reprezentacyjny był prawdziwym pokazem mocy reprezentantów Polski. Zawodnicy Nikoli Grbicia pasmo sukcesów rozpoczęli od złotego medalu Ligi Narodów. Później dołożyli jeszcze wyczekiwane mistrzostwo Europy i wywalczenie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jednym z etapów przygotowań do imprezy sezonu będą właśnie zmagania 16 najlepszych drużyn świata.

Już wcześniej poznaliśmy miejsca, w których nasi siatkarze zagrają mecze fazy grupowej. Na początku udadzą się do tureckiej Antalyi, następnie do Japonii (miasto-gospodarz poznamy w późniejszym terminie), a na koniec do słoweńskiej Lublany.

Zawodnicy Grbicia rywalizację w Lidze Narodów rozpoczną od wielkiego hitu, a konkretnie od meczu ze Stanami Zjednoczonymi (22 maja). Później czekają ich starcia z Kanadą (23 maja), Holandią (24 maja) i Słowenią (25 maja).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjemne z pożytecznym, czyli obóz w ciepłych krajach sióstr Kaczmarek

Na początek zmagań w Japonii zmierzą się z Bułgarami (4 czerwca). Po jednodniowej przerwie rozegrają spotkanie z Turcją (6 czerwca), a w kolejnych dniach czekają ich pojedynki z gospodarzami (7 czerwca) i Brazylią (8 czerwca). Trzeci, czyli ostatni turniej fazy grupowej, obrońcy tytułu rozpoczną od starcia z Włochami (19 czerwca), by później zmierzyć się z Argentyną (21 czerwca), Serbią (22 czerwca) i Kubą (23 czerwca). Zawodnicy Grbicia w fazie grupowej nie zagrają z Francuzami, Niemcami i Irańczykami.

Turniej finałowy zaplanowano w dniach 27-30 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Będą to drugie z rzędu finały, których gospodarzem będzie Polska. W 2023 roku gościły one w gdańskiej Ergo Arenie.

Zobacz także:
Wszystko pod kontrolą Projektu Warszawa
Trzy razy wygrali na przewagi. Wpadka faworyta w PlusLidze

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×