Bogdanka LUK Lubin nie straciła rozpędu w meczu PlusLigi

Podbili Rzeszów, poradzili sobie również Suwałkach. Siatkarze Bogdanka LUK-u Lublin potknęli się tylko w trzecim secie meczu, w którym pokonali 3:1 Ślepsk Malow.

siatkarze Bogdanka LUK Lublin Materiały prasowe / Bogdanka Volley Cup/Bartek Wójtowicz / Na zdjęciu: siatkarze Bogdanka LUK Lublin
Lublinianie mieli mniej czasu na przygotowanie się do meczu w Suwałkach, ale dopisywało im samopoczucie. Bogdanka LUK zwyciężyła w środku tygodnia 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów i awansowała do turnieju finałowego Tauron Pucharu Polski. W nim znalazła się wspólnie z Jastrzębskim Węglem, Projektem Warszawa oraz Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Ślepsk rozpoczął mecz energicznie i korzystał z niskiej skuteczności lublinian w ataku. Nawet seria błędów serwisowych nie przeszkodziła trzymać inicjatywę gospodarzom. Po asie Pawła Halaby odskoczyli na 11:9. LUK powoli, ale budził się i odwrócił wynik na 13:12 asami Tobiasa Christiana Branda. Kiedy zaliczka stopniowo rosła, Dominik Kwapisiewicz ratował sytuację przerwami na żądanie. W decydującą fazę seta drużyny weszły z remisem 20:20. Bohaterem końcówki był ponownie Tobias Brand, który poprowadził LUK do zwycięstwa 25:21.

Początek drugiego seta wyglądał inaczej. Bogdanka LUK rozpędziła się po udanym finiszu w pierwszej partii. Alexandre Ferreira nie chciał być w cieniu Tobiasa Branda, a i Mateusz Malinowski rozwinął skrzydła. Przy jego serwisach zrobiło się 13:7. Ślepsk zgasł i przy wyniku 20:10 dla lublinian zanosiło się na siatkarską chłostę. Atak Alexandre Ferreiry na 25:15 był doskonałym podsumowaniem jednostronnego seta.

Sam początek trzeciego seta nie zapowiadał przebudzenia Ślepska, ale zdołał odwrócić wynik i zdobyć dwupunktowe prowadzenie. Paweł Halaba grał skutecznie w ataku i dorzucił asa na 14:11. Dominik Kwapisiewicz reagował euforycznie na wygrane akcje i w ten sposób w grze suwalczan pojawiło się sporo entuzjazmu. Wystarczyło to do wygrania partii 25:23 i zarazem przedłużenia meczu.

Bogdanka LUK Lublin musiała zostać na boisku jeszcze przez przynajmniej pół godziny, skoro nie uchroniła się przed syndromem trzeciego seta. Reakcja przyjezdnych może i była spóźniona, ale była i uciekli na 8:1. Po takim starcie faworytom pozostało kontrolować wydarzenia i nie pozwolić gospodarzom odzyskać zapału. Set zakończył się wynikiem 25:17, a mecz rezultatem 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki - Bogdanka LUK Lublin 1:3 (21:25, 15:25, 25:23, 17:25)

Ślepsk: Buculjević, Halaba, Firszt, Staje, Macyra, Żakieta, Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Kaciczak, Filipiak

LUK: Komenda, Ferreira, Brand, Kania, Nowakowski, Malinowski, Hoss (libero) oraz Nowosielski, Krysiak, Zając, Schulz

MVP: Alexandre Ferreira (LUK)