Poznaliśmy pierwszych gospodarzy mistrzostw Europy siatkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Federacja CEV poinformowała, że jednymi z gospodarzy mistrzostw Europy siatkarzy w 2026 roku będą Rumunia i Bułgaria. Drugi z krajów już wcześniej przyniósł szczęście reprezentacji Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Ubiegłoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn dostarczyły polskim kibicom sporo emocji. Wszystko za sprawą świetnej postawy zawodników Nikoli Grbicia. Nasza reprezentacja wywalczyła drugi złoty medal w historii, po wcześniejszym sukcesie w 2009 roku. W finale, który miał miejsce w Rzymie, Polacy pokonali 3:0 Włochów.

Na kolejny czempionat kibice będą musieli poczekać jeszcze dwa lata. W tym roku imprezą sezonu są igrzyska olimpijskie w Paryżu, a w przyszłym będą to mistrzostwa świata, które na ten moment nie mają jeszcze gospodarza. Wiadomo już, gdzie najlepsze drużyny Europy powalczą o medale w 2026 roku.

Już wcześniej było wiadomo, że jednym z gospodarzy będzie Rumunia. Teraz federacja CEV ogłosiła, że dołączy do niej Bułgaria. Dwóch kolejnych współorganizatorów poznamy w późniejszym terminie. - Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy z faktu, że będziemy współgospodarzem EuroVolley 2026. Ten turniej jest wyjątkowy dla każdego - zapewnił prezes Bułgarskiej Federacji Piłki Siatkowej Lubomir Ganev, cytowany przez stronę CEV.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Stawką najbliższego czempionatu Europy będzie nie tylko wywalczenie miana najlepszej drużyny kontynentu. Drużyna, która wywalczy złoty medal, otrzyma również bezpośrednią przepustkę na igrzyska olimpijskie w Los Angeles w 2028 roku. Jest to pokłosie decyzji Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB), która postanowiła zrezygnować z rozgrywania turniejów kwalifikacyjnych.

Bułgaria ma już doświadczenie w organizowaniu mistrzowskich imprez siatkarskich. Była jednym ze współgospodarzy ubiegłorocznej edycji mistrzostw Europy, podobnie jak w 2015 roku. Dodatkowo w 2018 roku gościła wespół z Włochami mistrzostw świata, na których reprezentacja Polski wywalczyła drugi tytuł z rzędu.

Zobacz także: Był "Puchar Biedronki", teraz jest... "Puchar buraka". Tak to skomentował Bartosz Kurek jest już blisko podium w lidze japońskiej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)