PlusLiga bez KGHM Cuprum Lubin. Kibice wskazują winnych

Po dziesięciu latach gry w siatkarskiej ekstraklasie, KGHM Cuprum Lubin żegna się z elitą. Kibice Miedziowych postanowili wyrazić swoją opinię w tej sprawie, publikując oświadczenie w którym wskazują winnych takiej sytuacji.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Materiały prasowe / Plusliga
Siatkarze KGHM Cuprum Lubin przez dziesięć sezonów występowali na parkietach PlusLigi. Mimo że sportowo drużyna obroniła miejsce w elicie na kolejny sezon, sympatycy Miedziowych nie będą mieli okazji oglądać rywalizacji z udziałem najlepszych ekip w kraju. Zarząd klubu podjął bowiem decyzję o fuzji z drugoligowym Agencja Inwestycyjna Stilonem Gorzów.

Dla drużyny z Dolnego Śląska oznacza to pożegnanie z rywalizacją o mistrzostwo Polski. Po części trudno się dziwić decyzji działaczy, bowiem ostatnie pięć sezonów toczyło się pod znakiem walki o utrzymanie w elicie. Zdecydowanie lepiej siatkarze Cuprum prezentowali się tuż po awansie. Drugi rok gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zakończyli bowiem na 5. pozycji, co było najlepszym wynikiem w historii klubu.

Pod względem frekwencji klub z Lubina w ostatnim sezonie wypadł bardzo blado. Średnia zaledwie 851 kibiców na spotkanie to wynik lepszy jedynie od rywalizującego w Wieluniu Barkomu Każany Lwów oraz GKS-u Katowice. Mimo to, Klub Kibica Cuprum Lubin wydał oświadczenie, w którym wyraża nadzieję na zmianę decyzji.

ZOBACZ WIDEO: Takie gole nie zdarzają się często. Przepiękne trafienie

Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty oświadczenia. Pełną treść można znaleźć na końcu tekstu.

"W ostatnich tygodniach - jak nie miesiącach, coraz gorętszym tematem jest likwidacja profesjonalnej PlusLigowej siatkówki w Lubinie i przeniesienie naszego Cuprum do Gorzowa. Do ostatniej chwili naszym przedstawicielom mówione było, że nic nie jest pewne i przesądzone. Dlatego - pewnie jak całą siatkarską Polską - wydarzenia z hali w Gorzowie nami wstrząsnęły".

"Jesteśmy oburzeni niesportowym charakterem całej sytuacji i bezrefleksyjnym niszczeniem tego na co od ponad 20 lat wielu ludzi pracowało. (...) Cuprum miało dwóch strategicznych sponsorów - Miasto Lubin i KGHM. Miasto Lubin - od dłuższego czasu - według informacji przekazanych przez klub - nie wywiązuje się ze zobowiązań, których się podjęło - współtworząc 10 lat temu lubiński klub siatkarski w PlusLidze. Sponsor KGHM - więcej pieniędzy nie da - ponieważ w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu jest zainteresowane współsponsoringiem, a nie samodzielnym finansowaniem".

"W naszej ocenie za obecną sytuację odpowiadają błędy i brak profesjonalizmu w zarządzaniu klubem, a także brak reakcji ze strony Rady Nadzorczej oraz sponsorów na taki stan rzeczy. (...) Apelujemy do Sponsorów Strategicznych, Rady Miasta i Prezydenta Roberta Raczyńskiego o podjęcie działań mających na celu zatrzymanie profesjonalnej ligi siatkówki w Lubinie i wsparcie klubu. Apelujemy także o podjęcie działań naprawczych w zarządzaniu klubem, tak aby siatkówka na najwyższym poziomie została w Lubinie".

Czytaj także:
Nowa ekipa w PlusLidze? Sensacyjne doniesienia z parkietu drugoligowca
Niespotykana sytuacja. Aluron CMC Warta wydała komunikat

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×