Wielki powrót do kadry u rywali Polaków

Wallace da Souza dał się namówić na kolejny powrót do reprezentacji Brazylii. Niespełna 36-letni atakujący znalazł się na liście powołanych siatkarzy przez selekcjonera Bernardo Rezende na turniej Ligi Narodów.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Wallace De Souza Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Wallace De Souza
Pod wodzą Bernardo Rezende reprezentacja Brazylii święciła wielkie sukcesy. W latach 2001–2016, kiedy ten piastował funkcję selekcjonera, jego podopieczni dwukrotnie zostali mistrzami olimpijskimi, a trzy razy wygrali mistrzostwa świata.

Po rezygnacji z pracy z Brazylią Rezende trafił do Francji, ale tam po zaledwie siedmiu miesiącach odszedł z powodów osobistych. W październiku 2023 roku Renan Del Zotto zdecydował się opuścić Canarinhos i w jego miejsce wskoczył legendarny trener, który zanotował wielki powrót.

Nadchodzący sezon reprezentacyjny rozpocznie się rywalizacją w Lidze Narodów. Stąd też poznaliśmy już kadrę, którą Rezende powołał na nadchodzący turniej. I okazuje się, że ostatecznie doszło do wielkiego powrotu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego

Jeszcze pod koniec marca Wallace De Souza miał odrzucić możliwość ponownej gry w kadrze. Tymczasem jego nazwisko widnieje w kadrze na zmagania w Lidze Narodów.

Niespełna 36-letni atakujący należy do grona jednego z najlepszych siatkarzy z Brazylii. Po tym, jak po raz pierwszy zrezygnował z gry w kadrze wrócił w 2022 roku i pomógł w zdobyciu brązowego medalu mistrzostw świata. Teraz wygląda na to, że po raz kolejny dał się namówić.

Oprócz niego na liście Rezende nie zabrakło zawodników, którzy od dawna tworzą trzon brazylijskiej kadry. Na powołania mogli liczyć również gracze z PlusLigi, a mowa o Alanie Souzie (Indykpol AZS Olsztyn) i Thalesie Hossie (Bogdanka LUK Lublin). Ponadto do kadry wrócił były zawodnik Enea Czarnych Radom i Asseco Resovii Rzeszów Mauricio Borges.

Kadra reprezentacji Brazylii na Ligę Narodów:

Rozgrywający: Bruno Rezende, Fernando Kreling, Matheus Brasilia, Rhendrick, Thiaguinho;
Atakujący: Alan Souza, Darlan Souza, Felipe Roque, Chizoba Neves, Aboubacar Drame Neto, Wallace da Souza;
Przyjmujący: Ricardo Lucarelli, Yoandy Leal, Henrique Honorato, Victor Cardoso, Adriano Xavier, Arthur Bento, Lukas Bergman, Mauricio Borges, Paulo Vinicios;
Środkowi: Flavio Gualberto, Isaac Santos, Judson, Lucas Saatkamp, Matheus Pinta, Otavio Pinto;
Libero: Alexandre Elias, Maique, Thales Hoss.

Przeczytaj także:
Ależ słowa na temat Michała Winiarskiego. "Pan Trener przez duże P"

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×