W sieci jest głośno o wyczynie Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VNL / Reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / VNL / Reprezentacja Polski siatkarzy
zdjęcie autora artykułu

Polacy odnieśli trzecie zwycięstwo w Lidze Narodów. Był to już 27. triumf z rzędu zawodników Nikoli Grbicia. Świetna postawa naszej reprezentacji nie uszła uwadze ekspertów w mediach społecznościowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Siatkarze reprezentacji Polski w piątek rozegrali trzeci mecz fazy grupowej tegorocznej Ligi Narodów. Złoci medaliści poprzedniej edycji w spotkaniu z Holendrami z pewnością celowali w kolejne zwycięstwo. Choć początek nie był udany dla zawodników Nikoli Grbicia, z czasem ich gra zaczęła wyglądać coraz lepiej. Pierwsza partia po nerwowej końcówce zakończyła się zwycięstwem Polaków 30:28. Dwie kolejne padły łupem naszej ekipy odpowiednio do 23 i 18, co przełożyło się na triumf 3:0.

Nasi siatkarze wygrali tym samym już 27. spotkanie z rzędu. Dyspozycja reprezentacji Polski od poprzedniego sezonu jest wręcz wybitna. Nasz redakcyjny kolega Rafał Smoliński porównał formę mistrzów Europy do naszej wielkiej mistrzyni tenisowej Igi Świątek. "Idą jak Iga" - skwitował w mediach społecznościowych.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyła pierwsza partia, w której na parkiecie działo się bardzo dużo. "Aż nie wiem, co napisać. O prowadzeniu 24:21 i walce na przewagi? O 7 blokach Polaków? O drodze z piekła do nieba Olka Śliwki? CO TO BYŁ ZA SET" - podsumowała Sara Kalisz.

Dziennikarka TVP Sport nawiązała później do innego wyróżniającego się faktu. "Poziom polskich przyjmujących w tym roku w kadrze" - oceniła, nawiązując do świetnej postawy Aleksandra Śliwki i Artura Szalpuka w tym spotkaniu.

Najlepiej punktującym zawodnikiem piątkowego starcia był Nimir Abdel-Aziz. Atakujący holenderskiej ekipy zdobył aż 22 punkty, ale jego wybitna postawa po raz kolejny nie okazała się wystarczająca. Fakt ten skwitował krótko Michał Winiarczyk z "Wprost". "Nimir to Erling Haaland siatkówki. I jeden i drugi sam swojej kadry niestety nie może zbawić" - ocenił.

Polacy w starciu z Holandią znakomicie spisali się w grze na siatce. Zanotowali aż 14 punktowych bloków. Najlepszy w tym elemencie był rozgrywający Marcin Komenda, który 4-krotnie zatrzymał atakujących rywali.

Po meczu nie zabrakło nawiązania do wyjątkowego momentu dwóch naszych siatkarzy. Śliwka i Komenda 24 maja obchodzą bowiem urodziny. Obrazki z parkietu z Antalyi pokazała na krótkim nagraniu Edyta Kowalczyk z Przeglądu Sportowego Onet. "Jak tam u Was, bo w Antalyi zaraz oczepiny.  Urodziny Marcina Komendy i Olka Śliwki wjechały" - skwitowała.

Zobacz także:

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty