LN: bez sensacji w meczu Amerykanek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA

Reprezentacja USA bez żadnych problemów ograła Bułgarię w Lidze Narodów kobiet. Faworytki nie straciły nawet seta w pojedynku z zespołem, który zamyka tabelę rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym spotkaniu podczas drugiego tygodnia rywalizacji w Lidze Narodów kobiet Amerykanki pokonały Kanadyjki i miały wówczas bilans 3-2. Ich kolejne rywalki, czyli Bułgarki w Chinach zanotowały premierowe zwycięstwo, ogrywając Koreanki.

Stany Zjednoczone były zdecydowanym faworytem tej potyczki. I niespodzianki nie było, ponieważ Bułgarki zeszły z parkietu pokonane już po trzech setach. Najsłabiej zaprezentowały się w pierwszej, gdzie dobiły jedynie do granicy 17. punktów.

Zarówno w drugiej, jak i w trzeciej partii Bułgarki zdołały zdobyć 22 punkty. Nie miało to jednak absolutnie żadnego wpływu na końcowy wynik, ponieważ Amerykanki zgodnie z planem odniosły pewny triumf, a tym samym drugi podczas rywalizacji w Chinach.