LN: mistrzynie świata zaczęły od falstartu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Ana Bjelica
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Ana Bjelica

Reprezentacja Serbii zakończyła drugi tydzień zmagań w Lidze Narodów kobiet zwycięstwem. Mistrzynie świata przegrały premierową odsłonę pojedynku z Bułgarią, ale w kolejnych setach opanowały seta i triumfowały 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

W nocy naszego czasu ostatnie spotkanie w ramach drugiego tygodnia Ligi Narodów kobiet rozegrała reprezentacja Serbii. Miała ona ogromną szansę na kolejne zwycięstwa z uwagi na starcie z zamykającą tabelę Bułgarią.

Tymczasem Serbki, które posiadały bilans 2-5, rozpoczęły to spotkanie fatalnie. W premierowej odsłonie udało im się zdobyć tylko i wyłącznie 18 punktów. To sprawiło, że sensacyjnie po pierwszym secie na prowadzeniu były Bułgarki.

Mistrzynie świata rozpoczęły od falstartu, ale w kolejnych setach opanowały sytuację. Triumf 25:21 w drugiej odsłonie dał im remis w rywalizacji, a w kolejnej partii faworytki odniosły pewne zwycięstwo 25:17 i były o krok od końcowego triumfu.

W tym starciu już nic się nie zmieniło. Wygrana Serbek 25:16 w czwartym secie tego pojedynku sprawiła, że spotkanie dobiegło końca. Faworytki zgodnie z planem zgarnęły komplet punktów i dzięki temu zajmują 10. miejsce w tabeli. W ostatnim tygodniu będą musiały się postarać, by wywalczyć awans do turnieju finałowego.