Kolejna Polka zagra we Włoszech. Tego transferu nikt się nie spodziewał

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś /  Na zdjęciu: Barbara Zakościelna
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Barbara Zakościelna
zdjęcie autora artykułu

Liga włoska to coraz bardziej popularny kierunek wśród polskich siatkarek. Kolejną zawodniczką, która w nadchodzącym sezonie będzie występowała na Półwyspie Apenińskim, jest była przyjmująca Grupy Azoty Tarnów, Barbara Zakościelna.

Oficjalna strona internetowa włoskiego klubu poinformowała, że Barbara Zakościelna w kolejnym sezonie będzie występowała w barwach zespołu FV Busto Arsizio. To czwarty zagraniczny klub w karierze 26-letniej przyjmującej. Wcześniej występowała m.in. w belgijskim Hermes Rekkenshop Oostende, rumuńskim CSO Voluntari 2005 i szwajcarskim BIWI VFM.

W minionym sezonie Barbara Zakościelna reprezentowała barwy spadkowicza z Tauron Ligi, Grupy Azoty Akademia Tarnów. W barwach tej drużyny zagrała w 22 spotkaniach, w sumie w 63 setach. W tym czasie zdobyła 120 punktów (w tym dziewięć zagrywką i 11 blokiem). To nie pomogło jednak ekipie z Małopolski w wywalczeniu utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dla doświadczonej przyjmującej tarnowski zespół był czwartym polskim w karierze. Wcześniej 26-latka reprezentowała barwy IŁ Capital Legionovia Legionowo, BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała i PGE Rysice Rzeszów. Z tym ostatnim zespołem w sezonie 2018/2019 wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski.

We włoskim zespole Zakościelna miałaby zastąpić Brazylijkę Lanę Conceicao. Działacze początkowo mieli nadzieję, że siatkarkę z Ameryki Południowej zastąpi Lea Cvetnić, jednak Chorwatka zdecyduje się prawdopodobnie opuścić zespół ze względów osobistych.

Czytaj także: Zbigniew Bartman pod wrażeniem reprezentacji Polski siatkarek

ZOBACZ WIDEO: Skrytykowała sesję zdjęciową Agnieszki Radwańskiej. "Dużo wtedy płakałam"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty