Trener rywalek Polek odkrył karty przed igrzyskami. Będą bronić złota

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja USA
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja USA
zdjęcie autora artykułu

Poznaliśmy skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Trener Karch Kiraly postawił przede wszystkim na zawodniczki, które wywalczyły złoto podczas rywalizacji w Tokio.

Zdecydowanie najważniejszą imprezą sportową tego roku będą igrzyska olimpijskie w Paryżu. W turniejach siatkarskich wystąpi po 12 drużyn. Po raz pierwszy od 2008 roku o medale powalczą obie nasze reprezentacje. Jednymi z rywalek zawodniczek Stefano Lavariniego będą siatkarki ze Stanów Zjednoczonych, które będą bronić złotego medalu z Tokio.

Amerykanki przepustkę na igrzyska wywalczyły podczas turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi, podczas którego jedyną porażkę poniosły z Polkami. Obecnie obie reprezentacje skupiają się na rywalizacji w Lidze Narodów. Trener Karch Kiraly już teraz postanowił jednak przedstawić skład, z którym powalczy o obronę mistrzostwa olimpijskiego.

Amerykański szkoleniowiec postawił przede wszystkim na zawodniczki, które miały swój udział w zdobyciu złota w Tokio. Mowa przede wszystkim MVP ówczesnego turnieju, czyli przyjmującej Jordan Larson-Burbach. O obronę tytułu powalczą również inne siatkarki, które zostały wyróżnione podczas rywalizacji w Azji. Są to rozgrywająca Jordyn Poulter, środkowa Haleigh Washington i libero Justine Wong-Orantes.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Nie szło tak, jak byśmy chciały". Najtrudniejszy moment w meczu z Serbią

Dość stwierdzić, że Kiraly zdecydował się jedynie na trzy zmiany względem złotego składu ze stolicy Japonii. Miejsce jednej z najlepszych przyjmujących turnieju Michelle Bartsch zajęła Kathryn Plummer. Drugą zmainą na przyjęciu jest wprowadzenie Avery Skinner w miejsce Kimberly Hill. Na środku siatki zamiast Foluke Akinradewo zobaczymy Danę Rettke, a na rozegraniu selekcjoner postawił na Lauren Carlini zamiast na Michy Hancock.

Właśnie zmiana na pozycji rozgrywającej jest największym zaskoczeniem. Hancock w dalszym ciągu prezentuje bowiem dobrą formę i w Tokio pokazała, że można na nią liczyć. Dodatkowo wydaje się być bardziej wielowymiarową zawodniczką od Carlini. Hancock znalazła się jednak w gronie rezerwowych, podobnie jak cztery inne zawodniczki.

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Rozgrywające: Poulter, Carlini Atakujące: Drews, Thompson Przyjmujące: Larson, Kelsey Cook, Plummer, A. Skinner Środkowe: Ogbogu, Rettke, Washington Libero: Wong Orantes

Rezerwowe: Hancock, Frantti, Hentz, Hall, Lanier

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty