Wygrane bliskich przeciwniczek Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB
Materiały prasowe / FIVB

Reprezentacje Chin i Dominikany zwyciężały we wtorek w meczach Ligi Narodów Kobiet. Obie zmierzą się z Polkami w turnieju w Hongkongu.

Siatkarki z Chin nie pozwoliły sobie na potknięcie w meczu z ostatnią w tabeli Bułgarią. We wcześniejszych kolejkach drużyna znad Morza Czarnego odniosła tylko jedno zwycięstwo i jest dostarczycielem punktów w Lidze Narodów Kobiet.

Pojedynek zakończył się wynikiem 3:0 dla Chinek, a ich przewaga nad Bułgarią była bezdyskusyjna. W pierwszym secie Azjatki pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie tylko 15 punktów, a w drugim secie na jeszcze mniej, ponieważ na 12 punktów. W Hongkongu doszło do siatkarskiej demolki, która została podsumowana zwycięstwem 25:17 w trzecim secie.

Reprezentacja Chin będzie ostatnim przeciwnikiem Polski w turnieju w Hongkongu i w części zasadniczej Ligi Narodów Kobiet. Wcześniej, ponieważ w piątek Biało-Czerwone zmierzą się z Dominikaną.

Także Dominikana wystartowała pozytywnie w trzecim tygodniu i zwyciężyła 3:1 z Niemcami. Obu zespołom było blisko do siebie w tabeli, a zdobycie kompletu punktów, w bezpośrednim pojedynku, pozwoliło ekipie z Karaibów oddalić się od przeciwnika. Dominikana była słabsza od Europejek tylko w drugim secie, ale następnie odzyskała inicjatywę i nie pozwoliła już Niemkom dojść do głosu.

Bułgaria - Chiny 0:3 (15:25, 12:25, 17:25)

Niemcy - Dominikana 1:3 (24:26, 25:21, 21:25, 21:25)