Z mistrza Niemiec do mistrza Polski. Francuskie wzmocnienia w Jastrzębiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Photo by Moritz Eden / City-Press GmbH Bildagentur via Getty Images / Na zdjęciu: Timothee Carle
Getty Images / Photo by Moritz Eden / City-Press GmbH Bildagentur via Getty Images / Na zdjęciu: Timothee Carle
zdjęcie autora artykułu

Jastrzębski Węgiel po raz kolejny sięgnął po francuską siłę. Nowym zawodnikiem mistrzów Polski został przyjmujący Trójkolorowych Timothee Carle.

Jastrzębski Węgiel krok po kroku odkrywa karty na nadchodzący sezon. Na linii przyjęcia w nadchodzącym sezonie będziemy mogli zobaczyć pozostającego w zespole Tomasza Fornal oraz doświadczonego Marcina Walińskiego. Do tej dwójki, jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu, dołączył Timothee Carle.

Pochodzący z Toulon 29-letni przyjmujący jest znany między innymi ze swoich występów w reprezentacji Francji, z którą brał udział m.in. w trzech turniejach mistrzostw Europy. Ostatnie cztery lata swojej klubowej kariery Carle spędził w Berlinie, reprezentując barwy Berlin Recycling Volleys. Podczas niemieckiej przygody Francuz czterokrotnie zdobył z zespołem mistrzostwo i Superpuchar Niemiec, dwa razy sięgnął po Puchar kraju, a także walczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Teraz Carle będzie miał okazję do walki o trofea w PlusLidze. - Najważniejszy powód, który skłonił mnie do przyjścia do Jastrzębia, to gra w najlepszych rozgrywkach na świecie i w jednej z najlepszych drużyn w tej lidze, która ma cztery cele, by wygrać każde z możliwych trofeów – mówi nowy gracz drużyny mistrzów Polski.

Jastrzębski Węgiel lubi się z francuskimi graczami, gdyż Carle jest już dziesiątym przedstawicielem Trójkolorowych w zespole z Górnego Śląska. W sezonie 2024/2025 przyjmujący będzie występował u boku doświadczonego reprezentacyjnego kolegi Benjamina Toniuttiego.

- Od czasu kiedy pełnię funkcję prezesa Klubu, do Jastrzębskiego Węgla trafiło siedmiu zawodników z Francji. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że za każdym razem był to transfer trafiony, chociaż w niektórych przypadkach kibice w to powątpiewali. Siatkarze znad Sekwany dobrze się u nas odnajdują, a że do tego prezentują wysoką jakość sportową, to jest to z korzyścią dla obu stron. Mam nadzieję, że Timothée Carle również okaże się transferowym strzałem w dziesiątkę – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz także: Wiadomo, jaki klub poprowadzi selekcjoner Polek MVP ligi przechodzi do ZAKSY. Będzie wsparciem dla Kurka

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Złapał nas duży kryzys". Polki bez szans w starciu z Chinkami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty