Ależ to było piękne! Kosmiczna akcja Polek [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / kapitalna akcja Polek
Twitter / Polsat Sport / kapitalna akcja Polek

Pierwszy set meczu z Brazylią padł łupem polskich siatkarek. Biało-Czerwone sporo wysiłku musiały włożyć szczególnie w jednej z akcji, która trwała wyjątkowo długo.

W tym artykule dowiesz się o:

Na niedzielę (23 czerwca) zaplanowano spotkanie reprezentacji Polski z Brazylijkami w Lidze Narodów kobiet. Stawką było trzecie miejsce w turnieju. Zgodnie z przypuszczaniami Biało-Czerwone nie miały łatwego zadania. Rywalki od początku stawiały opór.

W pamięci kibiców, którzy śledzili tę rywalizację, na długo zapadnie akcja z pierwszego seta. Po serwie Brazylijek piłka wielokrotnie przechodziła po obu stronach siatki. Żadna z reprezentacji nie była w stanie zakończyć akcji.

Ta trwała blisko pół minuty. Wreszcie sprawy w swoje ręce wzięła Martyna Łukasik. Polka uderzyła tak, że piłka odbiła się jeszcze od brazylijskiego bloku, a następnie spadła po stronie naszych rywalek.

- Kapitalna akcja Polek! Genialnie to zrobiły nasze siatkarki - emocjonował się komentator stacji Polsat Sport Marek Magiera (nagranie wideo z omawianej akcji możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Dodajmy, że wszystko działo się przy stanie 17:16 dla reprezentantek Polski. Pierwszy set padł łupem Biało-Czerwonych (25:21). Kolejne rozdanie należało już do Brazylijek, które pokonały podopieczne Stefano Lavariniego 28:26.

Kolejne set to już wygrana Polek. Rywalki odpowiedziały i doprowadziły do wyrównania. O brązowym medale zadecydował zatem tie-break.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty