Francja i Brazylia zagrały na przewagi w tie-breaku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Francja - USA
Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Francja - USA

W Manili reprezentacja Francji wygrała 3:2 bardzo zacięte starcie z Brazylią. Niemcy poradzili sobie sprawniej z Iranem i odnieśli zwycięstwo 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Francja rozegrała tie-breaka w drugim meczu z rzędu. W sobotę przegrała z Japonią 2:3, choć była lepsza od przeciwnika w pierwszym i w drugim secie. Później drużyna z Azji odwróciła wynik. Niedzielny mecz, choć również potrwał pięć setów, miał inny scenariusz i lepsze dla Francji zakończenie.

Trójkolorowi zagrali lepiej niż przeciwnik z Ameryki Południowej w pierwszym, czwartym oraz piątym secie. Generalnie o wyższości w większości partii decydowała najmniejsza możliwa przewaga dwóch punktów. W tie-breaku doszło nawet do krótkiej walki na przewagi, która zakończyła się punktem na 18:16 dla Francji. Trójkolorowi wykorzystali czwartą z serii piłek meczowych.

Francja zakończyła część zasadniczą Ligi Narodów z ośmioma zwycięstwami oraz czterema porażkami w bilansie. Awansuje do ćwierćfinału z piątego albo szóstego miejsca. Z kolei Brazylia nie zmieni już siódmej pozycji w tabeli i jest potencjalnym przeciwnikiem Polski w ćwierćfinale. Drużyny spotkają się w następnej rundzie, jeżeli Polska zostanie na drugiej lokacie.

We wcześniejszym meczu Ligi Narodów w Manili reprezentacja Niemiec zwyciężyła 3:0 z Iranem. Przebudzenie Persów, w wygranych meczach przeciwko USA oraz Holandii, okazało się krótkie i zakończyli oni rozgrywki kolejnymi dwiema porażkami. Tym samym Iran zajmie albo przedostatnie, albo ostatnie miejsce w tabeli.

Francja - Brazylia 3:2 (25:23, 27:29, 13:25, 25:19, 18:16)

Niemcy - Iran 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)