Oto skład ostatnich grupowych rywali Polaków na igrzyskach w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Egiptu
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Egiptu
zdjęcie autora artykułu

Poznaliśmy skład ostatniego rywala reprezentantów Polski w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu. Mowa o Egipcie, który jako ostatni uczestnik najważniejszej imprezy sezonu odsłonił karty.

Siatkarscy laicy mogą być nieco zaskoczeni obecnością reprezentacji Egiptu mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Ich kwalifikacja na najważniejszą imprezę sportową w sezonie jest jednak całkowicie uzasadniona. Egipcjanie otrzymali przepustkę jako najlepsza drużyna w rankingu FIVB z kontynentu, który wcześniej nie miał żadnego uczestnika w igrzyskach. W przypadku turnieju mężczyzn była to Afryka (podobnie jak u pań, gdzie szansę otrzymała Kenia).

Aktualni mistrzowie Afryki nie są kojarzeni z aren międzynarodowych, choć będzie to szósty w historii występ tej drużyny na tej imprezie. W ubiegłym tygodniu Egipcjanie wzięli udział w Volleyball Challenger Cup, który był walką o przepustkę do przyszłorocznej Ligi Narodów. W ćwierćfinale pokonali oni 3:2 Katar, by w półfinale ulec późniejszym triumfatorom z Chin. W meczu o 3. miejsce wygrali z kolei 3:2 z Ukrainą.

Reprezentacja Egiptu będzie najniżej notowaną drużyną w rankingu FIVB spośród wszystkich uczestników igrzysk. Przy losowaniu siatkarze tego kraju zostali więc ulokowani w III koszyku. Na ich nieszczęście trafili do piekielnie mocnej grupy B, gdzie zagrają z Polską, Włochami i Brazylią.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Na skład reprezentacji Egiptu na turniej olimpijski trzeba było czekać najdłużej. Selekcjoner Fernando Munoz Benites ogłosił nazwiska swoich wybrańców we wtorkowy wieczór. Za siłę ofensywną będą odpowiadać Seifeldin Hassan Aly i Reda Haikal. O odpowiednią dystrybucję piłek zadbają z kolei Hossam Abdalla oraz Mostafa Gaber Abdelsalam Abdelmoaty.

Na środku siatki zaprezentują się Mohamed Osman Elhaddad, Mohamed Masoud i Abdelrahman Seoudy. Za linię przyjęcia odpowiedzialni będą za to Mohamed Sayedin, Mohamed Moustafa Issa, Ahmed Azab Abdelrahman oraz Abdelrahman Elhossiny Eissa. Właśnie na tej pozycji trener Benites zdecydował się na zabranie dodatkowego zawodnika, którym został Ahmed Omar. Skład uzupełnia libero Mohamed Hassan.

Skład reprezentacji Egiptu mężczyzn na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Atakujący: Reda Haikal, Seifeldin Hassan Aly Rozgrywający: Hossam Abdalla, Mostafa Gaber Abdelsalam Abdelmoaty Środkowy: Mohamed Osman Elhaddad, Mohamen Masoud, Abdelrahman Seoudy Przyjmujący: Mohamed Sayedin, Mohamed Moustafa Issa, Ahmed Azab Adbelrahman, Abdelrahman Elhossiny Eissa Libero: Mohamed Hassan

Rezerwowy: Ahmed Omar (przyjmujący)

Zobacz także: Zagrają jak za dawnych lat? Serbia ogłosiła kadrę na Paryż 2024 Trener Resovii poprowadzi reprezentację na IO. Właśnie ogłosił kadrę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty