Sensacja we Friedrichshafen - po 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Za nami pierwsze spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów. Inauguracji do udanych nie mogą zaliczyć polskie zespoły, z których tylko Resovia start w LM zakończyła zwycięstwem. Do prawdziwej sensacji doszło we Friedrichshafen, gdzie miejscowy VfB ograł Coprę Piacenza 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa A

W grupie A na inaugurację łatwe zwycięstwo odnieśli siatkarze Dynama Moskwa. W pierwszym secie wtorkowego meczu z zespołem z Czeskich Budziejowic rosyjski team przegrał co prawda niespodziewanie 34:36, ale wyraźnie tym podrażniony, w kolejnych partiach zmiażdżył rywala wygrywając do 14, 9 i wreszcie do 23.

Wicemistrz Włoch i ubiegłoroczny tryumfator LM - Trentino BetClic Trento nie miał łatwego zadania z Olimpiakosem Pireus. Włoska drużyna przegrywała już z greckim rywalem 0:2, ale ostatecznie zdołała wygrać cały mecz po tie-breaku.

Jihostroj Czeskie Budziejowice - Dynamo Moskwa 1:3 (36:34, 14:25, 9:25, 23:25)

Olimpiakos Pireus - Trentino BetClic Trento 2:3 (28:26, 25:19, 18:25, 22:25, 9:15)

Grupa B

Druga rosyjska drużyna w Lidze Mistrzów, rywalizujący w grupie B Zenit Kazań również odniósł zwycięstwo na inaugurację, pokonując 3:1 bułgarski CSKA Sofia.

Drugi mecz tej grupy dostarczył znacznie więcej emocji. We francusko-hiszpańskim pojedynku triumfowali gospodarze, Tours VB, którzy po tie-breaku pokonali Unicaję Almeria.

Zenit Kazań - CSKA Sofia 3:1 (24:26, 25:23, 25:18, 25:17)

Tours VB - Unicaja Almeria 3:2 (24:26, 25:22, 27:25, 20:25, 15:9)

Grupa B

1 Zenit Kazań 1 2 3:1
2 Tours VB 1 2 3:2
3 Unicaja Almeria 1 1 2:3
4 CSKA Sofia 1 1 1:3

Grupa C

W grupie C na inaugurację pewne zwycięstwa odnieśli faworyci. Noliko Maaseik przegrało co prawda pierwszą partię z Budvanską Rivejrą Budva, ale w kolejnych było już zdecydowanie lepsze od rywala, wygrywając do 20, 16 i 17.

Pewne zwycięstwo odniósł zespół Sebastiana Świderskiego, Lube Banca Macerta, który 3:0 pokonał Hypo Tyrol Insbruck. Warto dodać, że tylko trzy spotkania na 12 meczów 1. kolejki LM zakończyły się w trzech setach, co potwierdza wysoki poziom rozgrywek i pokazuje, że w rywalizacji nie ma słabych zespołów.

Noliko Maaseik - Budvanska Rivijera Budva 3:1 (24:26, 25:20, 25:16, 25:17)

Lube Banca Macerata - Hypo Tyrol Insbruck 3:0 (25:23, 25:22, 25:17)

Grupa C

1 Lube Banca Macerata 1 2 3:0
2 Noliko Maaseik 1 2 3:1
3 Budvanska Rivijera Budva 1 1 1:3
4 Hypo Tyrol Insbruck 1 1 0:3

Grupa D

Niespodziewanej porażki w grupie D doznał mistrz Polski, PGE Skra Bełchatów. Drużyna Jacka Nawrockiego prowadziła w meczu z CAI Teruel już 2:0, by przegrać po tie-breaku. Przykrej niespodzianki swoim kibicom nie sprawił drugi, po Noliko Maaseik, przedstawiciel Belgii w LM. Knack Randstad Roeselare pewnie wygrał z Radnickim Kragujevacem 3:1.

CAI Teruel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 22:25, 25:16, 25:22, 15:12)

Radnicki Kragujevac - Knack Randstad Roeselare 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 17:25)

Grupa D

1 Knack Randstad Roeselare 1 2 3:1
2 CAI Teruel 1 2 3:2
3 PGE Skra Bełchatów 1 1 2:3
4 Radnicki Kragujevac 1 1 1:3

Grupa E

Inauguracja rozgrywek LM nie była udana również dla Jastrzębskiego Węgla, który 1:3 uległ Panathinaikosowi Ateny, z Pawłem Zagumnym i Guillaume Samiką w składzie. Jastrzębianie mieli ogromną szansę doprowadzić do tie-breaka, ale ostatecznie przegrali na przewagi czwartego seta.

Do prawdziwej sensacji doszło jednak w drugim spotkaniu tej grupy. Niemiecki VfB Friedrichshafen, który wydawał się teoretycznie najsłabszą drużyną w grupie, 3:0 ograł mistrza Włoch - Coprę Piacenza. Włosi zdobyli w tym spotkaniu tylko 63 oczka.

VfB Friedrichshafen - CopraNordMeccanica Piacenza 3:0 (25:18, 29:27, 25:18)

Jastrzębski Węgiel - Panathinaikos Ateny 1:3 (22:25, 25:23, 21:25, 28:30)

Grupa E

1 VfB Friedrichshafen 1 2 3:0
2 Panathinaikos Ateny l 1 2 3:1
3 Jastrzębski Węgiel 1 1 1:3
4 Copra Piacenza 1 1 0:3

Grupa F

Honor polskich drużyn w Lidze Mistrzów obroniła Asseco Resovia, która z ogromnymi problemami 3:2 pokonała słoweński ACH Volley Bled. W drugim meczu grupy doszło do małej niespodzianki. Formą błysnął Stambuł B. Sehir Belediyesi, wygrywając 3:0 z Paris Volley.

Stambuł B. Sehir Belediyesi - Paris Volley 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

Asseco Resovia Rzeszów - ACH Volley Bled 3:2 (25:21, 22:25, 26:28, 25:14, 16:14)