Udane otwarcie sezonu. Kapitan poprowadziła do zwycięstwa

Facebook / ŁKS Commercecon Łódź / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź

Faworytki nie zawiodły. ŁKS Commercecon Łódź od zwycięstwa nad KGHM #VolleyWrocław w trzech setach rozpoczął sezon Tauron Ligi 2024/25. MVP została wybrana Anna Obiała, kapitan zespołu.

Przerwa od grania była bardzo intensywna, jeśli chodzi o ruchy na giełdzie transferowej w obu ekipach. Przede wszystkim zmieniły się kluczowe zawodniczki na rozegraniu oraz w ataku. Wzmocniony ŁKS przewija się wśród ekspertów, jako główny kandydat do medali obok Developresu Rzeszów, PGE Grota Budowlanych Łódź i BKS-u Bielsko-Biała.

Początek meczu należał do gospodyń. Dobrze w zespole Alessandro Chiappiniego funkcjonowały skrzydła. Sezon w wyjściowej szóstce rozpoczęła Anastazja Hryszczuk, a nie sprowadzona z zagranicy Daniela Cechetto. Wychowanka ŁKS-u wywiązywała się jednak ze swojej roli i pewnie zdobywała kolejne punkty.

Wrocławianki miały jedną liderkę, Diaris Perez. Przewaga, jaką sobie wypracowały gospodynie, była jednak nieosiągalna w premierowej odsłonie dla gości. Sytuacja nieco zmieniła się po zmianie stron.

Podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego zaczęły grać zdecydowanie lepiej blokiem. Błysnęła w tym elemencie Anna Lewandowska. Żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. Dopiero od stanu 12:12 ŁKS ruszył do walki. Pomogła tu dobra zagrywka kapitan zespołu, Anny Obiały.

Od tej pory gospodynie wrzuciły wyższy bieg i pewnie wygrały seta do 18. Podobnie sytuacja się miała w trzecim secie. Początkowo przyjezdne nie odpuszczały, pilnując wyniku, ale ostatecznie przeciwniczki z Łodzi okazały się zbyt solidne. Mecz zwieńczył blok Ełkaesianek na Perez.

ŁKS Commercecon Łódź - KGHM #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

ŁKS: Kowalewska, Hryszczuk, Alagierska, Obiała, Scuka, Górecka, Stenzel (libero) oraz Gajer, Stefanik

#VolleyWrocław: Baczyńska, Łazowska, Lewandowska, Gawlak, Perez, Kowalska, Pawłowska (libero) oraz Gierszewska

MVP: Obiała (ŁKS)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty