Zwrot akcji. Od 0:2 do 3:2 w hicie Tauron Ligi

WP SportoweFakty / Monika Pliś

KS DevelopRes Rzeszów zwyciężył 3:2 z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, choć w pierwszym i w drugim secie był słabszy od posiadacza Pucharu oraz Superpucharu Polski.

W pierwszym secie BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zwyciężył 25:22. Co prawda bielszczanki rozpoczęły rundę od wyniku 0:3 po trzech akcjach Marrit Jasper. Nie potrzebowały jednak dużo czasu na przejęcie inicjatywy. Do zwycięstwa poprowadziły je Kertu Laak oraz Giulia Angelina. Właśnie atakująca z Estonii, choć w trakcie partii nie uniknęła błędów, zakończyła ją skutecznym atakiem.

Góralki rozpoczęły mecz mocnym uderzeniem, a do grupki ich liderek dołączyła w drugim secie Julita Piasecka. DevelopRes próbował poderwać się do walki, co pozwoliło odrobić stratę 20:23 i doprowadzić do remisu 23:23. Niebawem rozpoczęła się rywalizacja na przewagi - bardzo nerwowej, ponieważ wypełnionej wideo weryfikacjami. BKS zwyciężył 27:25, dlatego objął prowadzenie 2:0 w setach. I w tym momencie rozpoczął się zwrot akcji.

Kolejny set miał abstrakcyjny przebieg. Od początku była widać, że syndrom trzeciej partii dopadł bielszczanki, mimo to był moment, w którym zanosiło się na dokończenie meczu na przekór problemom. Odwróciły one wynik 10:15 na 20:18. I tylko problem przyjezdnych polegał na tym, że od tego momentu zdobyły punkt, a straciły siedem. Skoro DevelopRes wygrał 25:21, to siatkarki pozostały na boisku na czwartego seta.

W nim nie doszło do zwrotu akcji. Inicjatywa przeszła na stronę rzeszowianek i już tam pozostała. Wygrana 25:15 gospodyń oznaczała, że konieczne jest rozstrzygnięcie meczu w tie-breaku. Po blisko 2,5 godzinie spędzonej przez siatkarki na boisku.

W tie-breaku BKS odjechał na 3:1, ale był to praktycznie ostatni jego zryw w meczu. Rzeszowianki szybko odzyskały inicjatywę i konsekwentnie wypunktowały gasnącego z seta na set przeciwnika 15:9. Tym samym DevelopRes odwrócił wynik całego spotkania z 0:2 na 3:2 i to on zwyciężył.

KS DevelopRes Rzeszów - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:27, 25:21, 25:15, 15:9)

DevelopRes: Wenerska, Fedusio, Jasper, Jurczyk, Korneluk, Machado, Szczygłowska (libero) oraz Honorio, Centka-Tietianiec, Chmielewska, Vicet, Fedorek

BKS: Nowicka, Piasecka, Angelina, Pacak, Orzyłowska, Laak, Drabek (libero) oraz Borowczak, Abramajtys, Szewczyk, Suska (libero)

MVP: Aleksandra Szczygłowska (DevelopRes)