0:3. Podtrzymali zwycięską serię

Getty Images / Fabio Patamia / siatkarze Sir Susa Vim Perugii

W siatkarskiej Serie A zakończyła się trzecia kolejka rozgrywek, która przyniosła kolejne zwycięstwo Sir Susa Vim Perugii. Tym razem drużyna Kamila Semeniuka bez większych problemów pokonała Valsa Group Modenę.

Broniąca tytułu mistrzów Włoch Perugia na początku sezonu nie zawodzi. Ekipa Angelo Lorenzettiego rozgrywki rozpoczęła od wygranej 3:0 z Raną Verona, a potem wyszarpała zwycięstwo po tie-breaku z zespołem Sonepar Padova. W 3. kolejce siatkarze z Perugii poszli za ciosem i podtrzymali zwycięską passę.

Mecz z Valsa Group Modeną zaczął się ciekawie, gdyż w pierwszym secie oba zespoły walczyły ramię w ramię. W newralgicznym momencie seta jednak sprawy w swoje ręce wzięli przyjezdni. Perugia wygrała decydujące akcje, a swoje pięć groszy dołożył Kamil Semeniuk, który zakończył premierową odsłonę punktowym atakiem.

W dwóch kolejnych setach kontrolę mieli już siatkarze Perugii. Mistrzowie Włoch przede wszystkim dominowali w elementach zagrywki i bloku. Nie zawodziła też ofensywa, gdzie świetnie spisywał się między innymi Wassim Ben Tara. Kolejny dobry mecz odnotował także Kamil Semeniuk.

Reprezentant Polski zakończył spotkanie z dorobkiem ośmiu punktów i bardzo dobrymi statystykami w przyjęciu. Drugą odsłonę Perugia zwyciężyła do 19. W trzeciej Modena jeszcze próbowała powalczyć, ale mimo udanego początku faworyci zrobili różnicę w drugiej części seta i zamknęli spotkanie w trzech partiach. Po 3. kolejkach ekipa Lorenzettiego zajmuje 3. pozycję w tabeli.