LŚ: To był bardzo słaby mecz - komentarze po spotkaniu Polska - Kuba

Nie tak miało wyglądać pierwsze spotkanie Polaków z Kubańczykami w Łodzi. Gładko 3:0 wygrali goście. - To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Kubańczycy grali zdecydowanie lepiej w każdym elemencie - mówił po spotkaniu kapitan biało-czerwonych Paweł Zagumny.

Anna Dmochowska

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Kubańczycy grali zdecydowanie lepiej w każdym elemencie. Chociaż przez większą część meczu pozostawaliśmy w punktowym kontakcie z rywalami, nie byliśmy w stanie wygrać nawet seta. Gratulacje dla Kuby. Zagrała naprawdę dobrze i zasłużyła na zwycięstwo.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Chciałbym pogratulować Kubie. Pokazali świetną siatkówkę, której rezultat był o wiele lepszy niż w naszym przypadku. Największa różnica widoczna była w przyjęciu i zagrywce. Nasze złe przyjęcie pozbawiało nas wszelkich możliwość dobrej gry w ataku, przez co nie graliśmy tak, jakbyśmy tego chcieli. Przez cały czas Kubańczycy nas wyprzedzali i to oni narzucali warunki gry.

Robertlandy Simon (kapitan reprezentacji Kuby): Atmosfera w hali była wspaniała. Wygraliśmy w trzech setach, choć nasze zwycięstwo nie było takie łatwe, jak się wydaje. Polacy ostro walczyli, a my musieliśmy dać z siebie wszystko.

Orlando Samuels Blackwood (trener reprezentacji Kuby): Dziękuję za gratulacje. Myślę, że zagraliśmy nasz najlepszy mecz w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej, zaś Polacy chyba najgorszy. Z taktycznego punktu widzenia wykonaliśmy świetną pracę, bardzo dobrze czuliśmy się w polu zagrywki. Moja drużyna pokazała wspaniałego ducha walki i zachowała spokój nawet wtedy, gdy rywale wyrównywali poziom gry.