LŚ grupa B: Ciężka przeprawa Francuzów na zakończenie

Aż pięć setów trwała potyczka pomiędzy Chinami a Francją na zakończenie rywalizacji w fazie interkontynentalnej w grupie B Ligi Światowej. Ostatecznie górą okazali się Trójkolorowi, którzy tryumfowali po tie-breaku.

Ag Sta
Ag Sta

Po pierwszym, gładko wygranym przez Francję secie (25:16), wydawało się, że całe spotkanie zakończy się stosunkowo szybko. Podobnie jednak jak w sobotę, Chińczycy postawili twarde warunki rywalom, którzy tak jak dzień wcześniej szansy na zwycięstwo musieli szukać w tie-breaku. Kolejne dwa sety padły bowiem łupem gospodarzy sobotniej potyczce, którzy w żadnej z wygranych przez siebie partii nie pozwolili zdobyć rywalowi powyżej 20 oczek.

Trójkolorowi przebudzili się w secie czwartym. Wygrali 25:21 i doprowadzili do tie-breaka. W piątym secie Francuzi od początku narzucili rywalowi swoje warunki gry. Prowadzili 7:3 i 10:3, a ostatecznie wygrali go do 8.

To był bez wątpienia mecz błędów. Francuzi po własnych błędach oddali Chinom 29 oczek, a zdobyli w ten sposób aż 34 punkty! Najlepiej punktującymi zawodnikami spotkania byli Zhong Weijung (Chiny) i Romain Vadeleux (Francja). Obaj zdobyli po 16 oczek.

Chiny - Francja 2:3 (16:25, 25:18, 25:19, 21:25, 8:15)