Kolejne Włoszki w Treflu Sopot?

Wygląda na to, że na przyszły sezon Trefl Sopot będzie dysponował jedną z najsilniejszych ekip PlusLigi Kobiet. Jak donosi Gazeta Wyborcza, na Pomorze mogą bowiem trafić Włoszki Simona Gioli i Antonella Del Core. Klub na razie nie potwierdza tych rewelacji podkreślając, że o zmianach kadrowych poinformuje na konferencji pod koniec lipca.

Ag Sta
Ag Sta

Niedawno drużynę z Sopotu zasiliła Włoszka Simona Rinieri. Jak się okazuje, może to nie być jedyna siatkarka pochodząca z Półwyspu Apenińskiego, która zdecyduje się na grę w Treflu. Jak informuje bowiem Gazeta Wyborcza, powołując się na źródła bliskie klubowi, przesądzone są już przenosiny na Pomorze jej rodaczek - Simony Gioli i Antonelli Del Core.

Gioli to 33-letnia środkowa, która ostatnio reprezentowała barwy Dynama Moskwa, z którym zdobyła dwa tytuły mistrza Rosji. Wcześniej występowała m.in. w Desparze Sirio Perugia, z którym dwa razy wygrała Ligę Misrzów.

Del Core jest trzy lata młodsza. To najlepsza przyjmująca tegorocznego turnieju finałowego Ligi Mistrzyń. W tym roku podpisała kontrakt z Eczacibasi Stambuł, ale z pobytu w Turcji nie jest zadowolona i chętnie wróciłaby do Europy.

Drużynę mają zasilić także jedna z najbardziej utalentowanych polskich przyjmujących Ewelina Sieczka oraz rozgrywająca, mistrzyni Europy, Izabela Bełcik.

- Przed oficjalnym komunikatem, jaki wówczas państwo usłyszycie, niczego nie będę komentował - powiedział gazecie prezes klubu Kazimierz Wierzbicki.

Więcej w Gazecie Wyborczej.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×