WGP: Zawsze są to mecze walki - komentarze po meczu Dominikana - USA

Zawodniczki z USA pokonały 3:1 Dominikanę na inaugurację World Grand Prix w Gdyni. Po spotkaniu na konferencji prasowej wypowiedzieli się trenerzy obydwu zespołów, a także zawodniczki pełniące rolę kapitanów.

Michał Gałęzewski

Karla Echenique (kapitan Dominikany): Był to bardzo dobry start dla drużyny Dominikany w dzisiejszym meczu, jednak zawodniczki z USA nas zblokowały w następnych setach i nie mogłyśmy skutecznie ich blokować. To była główna różnica w grze.

Jennifer Tamas (kapitan USA): Mamy już długą historię meczów z Dominikaną i zawsze były to ciężkie mecze mające 4-5 setów. Dominikana jest bardzo trudną drużyną i ciężko z nimi wygrać, ale uczymy się z nimi grać i cieszę się ze zwycięstwa. Dominikana ma dobrą defensywę, zawsze walczy. Nawet w czwartym secie nasze rywalki się nie poddały.

Marcos Kwiek (trener Dominikany): Przegrać zawsze jest źle, ale w pewnym sensie jestem zadowolony, gdyż mecze przeciwko USA są za każdym razem bardzo emocjonujące. Zawsze są to mecze walki. Mam wiele młodych zawodniczek, które występują po raz pierwszy w drużynie narodowej. Chciałbym pogratulować Stanom Zjednoczonym, bo ich zawodniczki zagrały bardzo dobry mecz. My będziemy starali się ciężko pracować, aby poprawiać się krok po kroku. Dwa pierwsze sety graliśmy naprawdę dobrze i to Amerykanie zrobili zmiany i dobrze zagrali blokiem. Jeżeli spojrzeć na statystyki, to w pozostałych elementach zagraliśmy równo. Mamy wiele młodych zawodniczek i budujemy swoją drużynę. Reprezentacja Dominikany jest nowa, ale dwanaście zawodniczek gra w Europie, Azji i Puerto Rico. Mamy wiele zawodniczek w rodzimej lidze, które w ubiegłym roku grały w reprezentacji juniorek.

Hugh McCutcheon (trener USA): Zawsze dobrze jest wygrywać. Trochę młodych zawodniczek weszło do kadry narodowej i obiecaliśmy im grę przeciwko Dominikanie.To nowa generacja amerykańskich siatkarek. Mecze z Dominikaną zawsze są trudne. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Trzeba się skupić na kolejnych meczach. Jest nowy system punktowania i wygraliśmy za trzy punkty.