Niemieckie media o MŚ: Polacy ofiarą systemu

Nasi siatkarze wygrali grupę F I fazy mistrzostw, natomiast siatkarze Raula Lozano wyszli z niej z trzeciego miejsca. To jednak nasi siatkarze będą szybciej w ojczyźnie. Polacy przegrali zdecydowanie mecze z Brazylią i Bułgarią - można przeczytać na łamach DVV.

- Mistrzowie Europy i wicemistrzowie świata z 2006 roku jadą do domu. Po bardzo przekonywującej grze w I fazie mistrzostw, Polacy w II rundzie grali źle i przegrali bezapelacyjnie z Brazylią i Bułgarią. Dopiero 13. miejsce reprezentacji Polski to efekt kontrowersyjnego systemy rozgrywania tego turnieju - można przeczytać na łamach DVV.

Niemieccy dziennikarze piszą również o innych piątkowych spotkaniach. Zauważają między innymi dobrą postawę Kamerunu, który był bardzo bliski wyeliminowania z mistrzostw siatkarzy USA. Amerykanie wygrali dopiero po tie- breaku, a pierwszy mecz z Czechami przegrali 0:3.

Dużo emocji wzbudził również pojedynek siatkarzy Rosji i Hiszpanii. Rosjanie pewnie wygrali pierwsze dwa sety, by ostatecznie przegrać mecz w pięciu setach. Czyżby chcieli ominąć Brazylię? Istnieje jeszcze wiele możliwości, bo dziś grają Hiszpanie z Egiptem oraz Brazylijczycy z siatkarzami Bułgarii i znów może być ciekawie i kontrowersyjnie.