Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jadar Radom pomaga choremu Kubie

To była tragiczna informacja dla fanów drużyny Czarnych Radom oraz całego światka siatkarskiego w tym mieście: młody atakujący, złoty medalista mistrzostw Polski juniorów Jakub Pastuszka, jest chory na białaczkę. Uczniowie trzech radomskich szkół ponadgimnazjalnych bardzo szybko wzięli udział w akcjach wspomagających leczenie zawodnika juniorów Czarnych. W pomoc zawodnikowi zaangażowały się także lokalne kluby siatkarskie.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Szkolni koledzy Jakuba Pastuszki z V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu im. Romualda Traugutta, uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Radomiu już zadeklarowali swój udział w akcji krwiodawstwa. Każdy z nich po oddaniu krwi w dowolnej stacji krwiodawstwa zaznaczy, że krew ma trafić do Jakuba Pastuszki, leczącego się na oddziale hematologii w Świętokrzyskim Ośrodku Onkologicznym w Kielcach. Do leczenia Kuby potrzebny jest także szpik kostny - każdy, kto chce zostać dawcą szpiku, powinien przy oddawaniu krwi zadeklarować chęć jego oddania specjalnym, podpisanym własnoręcznie oświadczeniem.

Akcja zbiórki krwi zostanie zorganizowana w piątek i sobotę przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. W czwartek, o godz. 18.45 w hali V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Traugutta, juniorzy Czarnych Radom w trakcie spotkania pierwszej ligi juniorów z MDK Warszawa będą zebrać pieniądze na pomogą w rehabilitacji ich kolegi z drużyny.

Podczas meczów drużyn seniorskich na rzecz leczenia Jakuba Pastuszki zlicytowane będą pamiątki siatkarskie, przekazane przez kibiców Czarnych i Jadara Radom. Dochód z biletów sprzedanych na mecz Jadara z MKS MOS Będzin zostanie w całości przekazany na leczenie młodego atakującego Czarnych Radom. Swoją pomoc Kubie zadeklarowali między innymi minister zdrowia Ewa Kopacz oraz Fundacja Agaty Mróz.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
ksjadar.pl/czarni.radom.pl
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×