Liga Mistrzyń grupa D: Drużyna z Cortese wciąż niepokonana

Drugą wygraną mają już na koncie siatkarki MC-Carnaghi Villa Cortese. W drugiej kolejce Ligi Mistrzyń pokonały czeską VK Modranską Prostejov 3:0. Włoszki wraz z francuskim RC Cannes liderują tej grupie. Ostatnie miejsce zajmuje Organika Budowlani Łódź z dwoma porażkami.

Pierwszy set spotkania w hali Palaborsani Castellanza w Cortese rozpoczął się udanie dla gospodyń. Włoszki objęły prowadzenie 8:5, które cały czas zwiększały. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:11. W drużynie z Prostejova praktycznie tylko Tina Lipicer zdobywała punkty (16). Rewelacja poprzedniego sezonu w lidze włoskiej utrzymała bezpieczną przewagę i wygrała seta do 19.

W drugim secie sytuacja na początku wyglądała podobnie (8:4, 16:8) jak w pierwszej odsłonie. To miejscowe narzuciły swój styl gry szczególnie dobrze radząc sobie w bloku. Po akcjach Aurei Cruz i Megan Hodge przewaga MC-Carnaghi rosła. Dopiero w końcówce tego seta Modranska przebudziła się i zdobyła kilka punktów z rzędu. Jednak to Włoszki wygrały 25:23.

Najbardziej emocjonujący był trzeci set. W Cortese zapanowała konsternacja, gdy Czeszki prowadziły w pewnym momencie 8:2. Dobrze wprowadziła się Solange Soares (12), która dopiero trzeci set zaczęła od początku. Włoszki zmniejszyły przewagę do dwóch "oczek" w środku seta. Później sytuacja się odwróciła i na prowadzenie wyszło MC-Carnaghi. Włoski zespół nie wykorzystał jednak okazji do zakończenia odsłony i mieliśmy walkę na przewagi. W niej walka była wyrównana, ale zdeterminowane siatkarki z Cortese doprowadziły do wygranej i odebrały nadzieję rywalkom na chociaż jeden wygrany set.

MC-Carnaghi Villa Cortese - VK Modranska Prostejov 3:0 (25:19, 25:23, 30:28)

Cortese: Sara Anzanello (7), Lindsey Berg (3), Chiara Negrini (3), Aurea Cruz (15), Megan Hodge (12), Raffaella Calloni (11), Paola Cardullo (libero) oraz Caterina Bosetti (4), Alessia Lanzini (1).

Modranska: Anna Velikiy (2), Sona Novakova, Corina Ssuschke (9), Tina Lipicer (16), Veronika Hroncekova (3), Tatiana Artmenko (1), Marketa Chlumska (libero) oraz Sarka Kubinova, Gabriela Tomasekova (5), Solange Soares (12), Ivana Bramborova (5).

Sędziowie: Adrian Flueckiger (Szwajcaria), Geert Blyaert (Belgia)

Widzów: 850

W innym spotkaniu tej grupy francuskie RC Cannes pokonało Organikę Budowlanych Łódź 3:0 (25:12, 25:22, 26:24).