Liga turecka: Pracowita Wigilia Skowrońskiej i Glinki

Katarzyna Skowrońska i Małgorzata Glinka Wigilię spędziły na parkiecie. Ich zespoły spotkały się w najciekawszym meczu ligi tureckiej. Podobnie jak w pojedynku o Superpuchar, górą było Fenerbahce, które wygrało w czterech setach.

Agnieszka Kaszuba

Fenerbahce do spotkania z Vakif Gunes przystąpiło podbudowane triumfem w Klubowych Mistrzostwach Świata. Poza tym podopieczne Jose Roberto Guimaraesa już raz w tym sezonie pokonały swoje wigilijne rywalki, zdobywając Superpuchar Turcji.

Piątkowy mecz od początku przebiegał pod dyktando faworytek. Fenerbahce po zaciętej walce uzyskało prowadzenie 2:0. Wtedy nastąpił niespodziewany zryw zawodniczek Vakif Gunes, które wygrały trzecią partię do 15. Nie udało im się jednak pójść za ciosem i po bardzo jednostronnym czwartym secie przegrały spotkanie 1:3.

Małgorzata Glinka-Mogentale jak zwykle była wyróżniającą się postacią w swoim zespole. Zdobyła 16 punktów i atakowała z dosyć dobrą 42-procentową skutecznością.

Występ Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty stał pod znakiem zapytania, bo Polka przyjechała z Kataru z lekkim urazem stopy. Ostatecznie wybiegła na parkiet i zanotowała kolejne udane spotkanie. Zdobyła 18 punktów, atakując z 39-procentową skutecznością.

Vakif Gunes Stambuł - Fenerbahce Stambuł 1:3 (23:25, 24:26, 25:15, 15:25)

Vakif Gunes: Gozde 11, Glinka 16, Ozge 2. Toksoy 12, Nikolić 11, Poljak 13, Guresen (libero)

Fenerbahce: Skowrońska 18, Sokołowa 16, Avci 1, Osmokrović 17, Erdem 9, Aydemir 1, Yeldan (libero)