Trudna przeprawa Zariecza - podsumowanie wtorkowych spotkań Ligi Mistrzyń

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Po ponad dwutygodniowej przerwie wznowione zostały rozgrywki grupowe Ligi Mistrzyń. We wtorek rozegrano dwa spotkania. Zariecze Odincowo zmierzyło się z Crveną Zvezdą Belgrad, a ASPTT Mulhouse z Volero Zurych. Z wygranych mogły się cieszyć drużyny z Rosji i Szwajcarii.

Aż pięciu setów potrzebowały siatkarki Zariecza Odincowo, by pokonać ekipę Crveny Zvezdy Belgrad. Mecz rozpoczął się dość nietypowo, gdyż faworyzowany rosyjski zespół przegrał pierwszą partię 23:25. Natomiast dwa następne sety należały już do drużyny z Odnicowa. Serbki jednak nie zraziły się tym faktem i podjęły walkę. Udało się im doprowadzić do tie-breaka, w którym lepsze okazały się zawodniczki Zariecza.

Najlepiej punktującą siatkarką tego starcia była Anna Makarova z ekipy rosyjskiej. Siatkarka zapisała na swoim koncie 19 punktów z ataku przy 56 procentowej skuteczności. Popisała się także siedmioma blokami.

Crvena Zvezda Belgrad - Zariecze Odincowo 2:3 (25:23, 16:25, 11:25, 25:18, 11:15)

Crvena: Ninkovic, Zivkovic, Malagurski, Bjelica, Blagojevic, Stevanovic, Valcic (libero) oraz Rakic

Zariecze: Walewska, Zhadan, Anna Makarova, Naumova, Emelianova, Kożuch, Vinogradova (libero) oraz Stolyarova, Anastasia Makarova, Pankova

Tabela grupy A

Lp.DrużynaMPSety
1VakifGunesTTelekom41012:5
2Zariecze5811:11
3Bank BPS Muszyna479:8
4Crvena Zvezda527:15

Volero Zurych nie miał większych problemów z pokonaniem zespołu ASPTT Mulhouse. Drużyna ze Szwajcarii praktycznie przez cały czas kontrolowała przebieg tego meczu. Jedynie w trzecim secie oddała inicjatywę siatkarkom z Mulhouse. Spotkanie skończyło się pewnym zwycięstwem zespołu z Zurychu 3:1.

Najwięcej punktów dla wygranej ekipy zdobyła Tijana Malesevic. Zawodniczka zakończyła mecz z dorobkiem 16 "oczek".

ASPTT Mulhouse - Volero Zurych 1:3 (18:25, 23:25, 25:18, 19:25)

ASPTT: Kloster, Sieradzan, Rybaczewski, Hood, Faesch, Albu, Ortschitt (libero) oraz Djilal, Coulibaly, Sager

Volero: Grbac, Petrovic, Malesevic, Mihajlovic, Alajbeg, Onyejekwe, Rosic (libero) oraz Koeva, Wigger, Rousseaux, Tabunscic