Noliko u panów, Eczacibasi u pań - po wtorkowych spotkaniach LM

Oprócz spotkania BKS Aluprof - VakifGunesTTelekom Stambuł we wtorek rozegrano jeszcze jedno spotkanie play off 12 Ligi Mistrzyń, w którym RC Cannes podejmował Eczacibasi Stambuł. Grali również panowie.

Liga Mistrzyń

Tureckie zespoły radzą sobie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń wyśmienicie. We wtorek zwycięstwa odniosły VakifGunesTTelekom Stambuł, który pokonał 3:1 polski BKS Aluprof oraz Eczacibasi Stambuł, który bez straty seta ograł na wyjeździe RC Cannes. Drugie z tych spotkań było jednostronnym widowiskiem. Ekipa z Turcji, zwycięzca grupy C, rozprawiła się z francuski rywalem, dopingowanym przez 3 tys. kibiców w nieco ponad godzinę, w każdej z partii uzyskując wysoką przewagę.

RC Cannes - Eczacibasi Stambuł 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)

BKS Aluprof Bielsko-Biała - VakifGünesTTelekom Stambuł 1:3 (18:25, 25:22, 18:25, 21:25)

Liga Mistrzów

We wtorek w play off 12 Ligi Mistrzów rozegrano jedno spotkanie, w którym Noliko Maaseik pokonało 3:1 Budvanską Rivijerę. Ekipa z Belgii mogła wygrać 3:0, ale w pierwszym secie nieco pechowo przegrała rywalizację na przewagi. W kolejnych odsłonach spotkania udowodniła już jednak swoją wyższość nad rywalem.

Budvanska Rivijera Budva - Noliko Maaseik 1:3 (29:27, 21:25, 22:25, 20:25)