LŚ grupa E: Bułgaria zwyciężyła i dała nadzieję biało-czerwonym!

Po bardzo dobrym meczu Bułgaria pokonała Włochów 3:0. Siatkarze Radostina Stojczewa niezwykle dobrze zagrali w bloku. Tym samym dali oni szansę Polakom na awans do półfinału. Warunkiem jest zwycięstwo nad Argentyńczykami.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz zaczął się po myśli Bułgarii. Zawodnicy Radostina Stojczewa dobrze czytali grę Włochów. Skutecznie funkcjonował blok w szeregach bałkańskiej ekipy. Iwan Zajcew doprowadził do remisu, a potem wyprowadził swoją drużynę na dwa oczka przewagi. Oba zespoły popełniały błędy, co powodowało, że co chwilę zmieniało się prowadzenie. Dobrze spisywał się środek w reprezentacji Bułgarii. Skuteczne bloki pozwoliły tej drużynie objąć na prowadzenie.

Kolejna partia ponownie zaczęła się prowadzeniem Bułgarii. Dobrze na skrzydle radził sobie Władimir Nikołow. Reprezentacja Stojczewa grała odważnie i pewnie. Natomiast Włosi wyglądali na nieco zaskoczonych i mało pewnych siebie. Bałkańska ekipa prezentowała się dobrze w obronie. Po pierwszej przerwie technicznej Włosi doprowadzili do tego, że różnica punktów wynosiła już tylko dwa oczka, ale później lepiej prezentowali się siatkarze z Bałkanów.

Podobnie jak w poprzednich setach Bułgaria świetnie zaczęła grać blokiem. W ataku świetnie spisywał się Todor Aleksiew. Bułgarzy uciekali, ale Włochom udawało się zmniejszać straty. Końcówka partii należała jednak do podopiecznych Stojczewa.

Włochy - Bułgaria 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)

Włochy: Cristian Savani, Dragan Travica, Emanuele Birarelli, Ivan Zaytsev, Simone Buti, Michał Łasko, Andrea Bari (libero) oraz Dore Della Lunga, Gabriele Maruotti

Bułgaria: Matej Kazijski, Andriej Żekow, Władimir Nikołow, Todor Aleksiew, Victor Yosifow, Teodor Todorow, Władisław Iwanow (libero) oraz Nikołaj Penczew, Georgi Bratoew