Atom w półfinale - relacja ze spotkania Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź

Atom Trefl, mimo sporych problemów w trzecim secie, pokonał w sopockiej hali 100-lecia zespół Budowlanych Łódź. Siatkarski znad morza nie pozwoliły przyjezdnym na wywalczenie ani jednego seta i tryumfowały 3:0, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału.

Maciej Szeniawski

Gospodynie od samego początku spotkania narzuciły swoje tempo gry. Dobre zagrywki Katarzyny Koniecznej oraz zbicia z przechodzących piłek w wykonaniu Megan Hodge, pozwoliły Atomowi szybko odskoczyć na kilka punktów. Zespół z Łodzi miał ogromne problemy z przyjęciem, przez co nie był w stanie nawiązać z Treflem jakiejkolwiek walki. Po sprytnym ataku Coriny Ssuschke-Voigt zrobiło się już 12:2. Przyjezdne tkwiły w marazmie, a "Atomówki" kontynuowały popis skutecznej siatkówki. Podopieczne Alessandro Chiappiniego błyszczały w każdym elemencie i seryjnie zdobywały kolejne punkty - 20:5. Przyjezdne z kolei, za jedyny pozytyw w tym secie mogły uznać fakt, że przy tak dobrze dysponowanych rywalkach zdobyły więcej niż 10 punktów.

Mimo otrzymania mocnego ciosu w pierwszej partii, siatkarki z Łodzi nie spuściły głów i na drugą odsłonę wyszły z wolą ugrania czegoś więcej, niż tylko 14 punktów. Nieźle spisywała się Ewelina Mikołajewska, która w poprzednim secie zastąpiła Helene Rousseaux. Po jej skutecznym ataku było już tylko 7:5 dla Atomu. Od tego momentu kolejnych pięć oczek zdobył jednak Trefl. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły już 16:8. Podopieczne Macieja Kosmola zebrały się na jeszcze jeden zryw w tym secie. Przy stanie 20:14 dla sopocianek zablokowana została Hodge i trener Chiappini zmuszony był poprosić o przerwę. Ta jednak na niewiele się zdała, bowiem łodzianki zdobywały kolejne oczka i zbliżyły się do Atomu na 3 punkty. Na więcej gospodynie Budowlanym już nie pozwoliły i ostatecznie rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść.

Zawodniczki Atomu myślały chyba, że trzecia partia wygra się sama, bowiem przystąpiły do niej wyraźnie zdekoncentrowane. Poskutkowało to tym, że łodzianki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły aż 8:3. Trefl musiał więc ostro wziąć się za odrabianie strat. Siatkarkom z Sopotu udało się to dość szybko, gdyż po ataku Hodge był remis - 12:12. Zespół Budowlanych skutecznie skontrował i ponownie uciekł rywalkom - 14:16. Wyróżniającą się postacią w szeregach przyjezdnych była w tej fazie gry Luana Vanessa de Paula, która kończyła większość ataków ze środka siatki oraz dobrze spisywała się w bloku. W nerwowej końcówce lepszy okazał się jednak Atom i to on awansował do półfinału.

Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:0 (25:14, 25:20, 26:24)

Atom: Tokarska, Konieczna, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Sieczka, Maj (libero) oraz Saad, Dziękiewicz

Budowlani: Rousseaux, Kwiatkowska, Golec, Wójcik, Ikić, de Paula, Ciesielska (libero) oraz Mikołajewska, Mirek, Grbac, Bryda

MVP: Katarzyna Konieczna (Atom)

Stan rywalizacji - 2:0 (Atom Trefl awansował do półfinału)