LM: Zenit Kazań pierwszym uczestnikiem FF

Dwie gładkie wygrane nad VfB Friedrichshafen dały Zenitowi Kazań awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, który w marcu zostanie rozegrany w Łodzi.

Ag Sta
Ag Sta

Zenit nie miał litości dla VfB. Niemiecka drużna nie zdobyła seta w Rosji, nie wygrała też ani jednej partii w rewanżu przed własną publicznością, chociaż trzeba przyznać, że drugie ze spotkań fazy play-off 6 było bardziej wyrównane.

Pierwsze dwa sety drugiej, wtorkowej, potyczki padły łupem Zenitu, który wprowadził w nich od początku do końca i wygrał obie odsłony spotkania do 21. W trzeciej partii VfB podjęło walkę i narzuciło rywalowi swój styl gry. Gospodarze prowadzili bardzo długo (najczęściej 2-3 oczkami), ale po drugiej przerwie technicznej Zenit zabrał się ostro do pracy i tryumfował również w tej partii.

Dla mistrzów Rosji do drugi z rzędu awans do Final Four. W ubiegłym sezonie w rozgrywanych w Bolzano finałach byli drudzy, ustępując jedynie Trentino BetClic.

W czwartek, 1 marca, rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania fazy play-off 6. Jak na razie bliżej awansu do łódzkich finałów są Lokomotiw Nowosybirsk i Lube Banca Marche Macerata.

Wyniki spotkań:

Zenit Kazań - VfB Friedrichshafen 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)
VfB Friedrichshafen - Zenit Kazań 0:3 (21:25, 21:25, 24:26)

Lube Banca Marche Macerata - Trentino PlanetWin365 3:2 (16:25, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9)
Trentino PlanetWin365 - Lube Banca Marche Macerata (1 marca)

Lokomotiw Nowosybirsk - Arkas Izmir 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)
Arkas Izmir - Lokomotiw Nowosybirsk (1 marca)