Polacy przełamali opór Niemców

Dużo trudności sprawił Polakom trzeci set spotkania z Niemcami, a w szczególności zagrywka Georga Grozera. Niemniej jednak, biało-czerwoni przełamali opór rywali i zwyciężyli w całym meczu 3:1.

Piotr Dobrowolski

W pierwszym spotkaniu z udziałem reprezentacji Polski podczas dziesiątego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera trener Andrea Anastasi nie przeprowadzał zbyt wielu zmian w trakcie meczu. Podobnie było w sobotę, tyle że w wyjściowej "szóstce" pojawili się: Paweł Zagumny, Zbigniew Bartman, Grzegorz Kosok i Michał Winiarski. - Trener stwierdził, że należy dokonać zmian - powiedział dziennikarzom Łukasz Żygadło.

Polacy wygrali pewnie, pokazując dużą odporność psychiczną przede wszystkim w pierwszej partii, która zakończyła się niezwykle emocjonującą grą na przewagi. - Znowu pokazaliśmy charakter, tym razem w pierwszym secie, i to jest bardzo pozytywne, że przełamaliśmy opór Niemców - podkreśla rozgrywający.

W grze Polaków, jak i pozostałych reprezentacji przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, widać trudy ostatnich, bardzo ciężkich przygotowań. Siatkarze nie grają jeszcze z odpowiednią "świeżością", zresztą ciężko jej oczekiwać po takich treningach. - Rano mieliśmy siłownię. Mamy plan, który został założony wcześniej - wyjaśnia Łukasz Żygadło.

Kibicom, sztabowi szkoleniowemu oraz samym zawodnikom radość sprawiają zwycięstwa, mniej istotne, w jakim odniesione stylu. Potwierdza to reprezentant Polski: - Najważniejsze jest to, że wygraliśmy kolejny mecz.

Memoriał Wagnera: Polska - Niemcy 3:1