Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dawka emocji dla sympatyków radomskiej siatkówki

Nie lada gratka czeka radomskich sympatyków siatkówki. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu do tego miasta zawitają bowiem mocne zespoły, na czele z wielokrotnym mistrzem Polski.
Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski

Przygotowujący się do debiutanckiego sezonu na parkietach pierwszej ligi zespół RCS-u Czarnych trenuje takim samym cyklem jak ostatnio, czyli dwa razy dziennie. Przedpołudniowe zajęcia mają na celu wzmocnienie siły fizycznej, zaś późniejsze - pracę nad techniką i zgraniem.

Wiadomo już, z jakimi rywalami podopieczni Wojciecha Stępnia i Roberta Prygla zmierzą się w najbliższym czasie. Zaczną od mocnego akcentu, ponieważ najpierw pojadą do Warszawy, aby skonfrontować swoje siły z tamtejszą Politechniką. W ciągu jednego dnia (środa 5 września), w przeciągu kilku godzin, obie ekipy rozegrają aż dwa sparingi.

W dniach 14-16 września odbędzie się Radomski Festiwal Siatkówki. Obok gospodarzy wystartują ich dwaj ligowi rywale, KPS Jadar Siedlce i Ślepsk Suwałki, a także mistrz Słowacji, Chemes Humenne.

- Jestem już po rozmowie z Mariuszem Szyszko, prezesem Indykpolu AZS Olsztyn - informuje Janusz Stańczuk, prezes Czarnych. Wizyta reprezentanta PlusLigi nie będzie krótka. Spotkanie z radomianami rozegra w czwartek (13 września).

Dzień wcześniej w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji olsztynianie zmierzą się z wielokrotnym mistrzem Polski, aktualną drugą drużyną kraju, PGE Skrą Bełchatów. Do starcia obu ekip dojdzie z inicjatywy Stowarzyszenia Czarni. Mecz zostanie rozegrany ku pamięci Janusza Sobola, zmarłego przed kilkoma miesiącami cenionego arbitra siatkarskiego.

Natomiast tydzień po tradycyjnym już turnieju RCS pojedzie do Siedlec na sparingi z miejscowym Jadarem.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×