Turniej w Bielsku-Białej dla Kęczanina

Kęczanin Kęty został zwycięzcą kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej w Bielsku-Białej "Beskidy 2012". W finale polski zespół pokonał rywala ze Słowacji.
Paweł Sala
Paweł Sala

Choć Kęczanin Kęty jeszcze w poprzednim sezonie występował w II lidze siatkówki mężczyzn, to drużyna pokazała wysokie umiejętności w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki "Beskidy 2012" i pokonała mocniejsze ekipy.

Gospodarze turnieju, drużyna BBTS-u Bielsko-Biała prowadzona w nowym sezonie przez Janusza Bułkowskiego (poprzednio Stal Nysa), występująca na co dzień w I lidze, zajęła w imprezie dopiero piąte miejsce.

Wyniki Beskidy 2012:

Finał: Slavia Svidnik - Kęczanin Kęty 2:3 (25:23, 25:21, 28:30, 15:25, 10:15)

o 3 miejsce: Energetyk Jaworzno - MKS Będzin 0:3 (23:25, 25:27, 21:25)
o 5 miejsce: BBTS Bielsko-Biała - AZS UAM Poznań 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:22)
o 7 miejsce: TSV Hartberg - UVC Graz 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Martin Sopko (Slavia Svidnik), w przeszłości zawodnik Farta Kielce.