Lider nie zwalnia tempa - relacja ze spotkania BKS Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka Legionovia Legionowo

Lider Orlen Ligi kontynuuje dobrą serię zwycięskich spotkań. Po wygranych nad Tauronem MKS i Muszynianką drużyna Aluprofu ze słabszym przeciwnikiem z Legionowa również zainkasowała trzy punkty.

Paweł Sala
Paweł Sala

Niedzielne spotkanie obie drużyny rozpoczęły tak, jak gdyby rzeczywiście zawodniczki miały dzień wolny od obowiązków. Festiwal zepsutych zagrywek z obu stron trwał do stanu 6:4 dla Aluprofu. Wówczas dwóch serwisów Milady Bergrovej nie przyjęły przyjmujące Siódemki. Bielszczanki prowadziły, ale i one nie ustrzegły się w swojej grze licznych błędów, zwłaszcza w rozegraniu piłki.

Gospodynie pierwsze wyciągnęły wnioski z nieudanego początku i kolejne zagrywki przynosiły im już punkty (m.in. dwa asy Sylwii Pelc). Na drugiej przerwie technicznej przewaga Aluprofu wynosiła już osiem "oczek". Zespół uruchomił wreszcie także blok, który w tym sezonie dotychczas był mocną stroną BKS-u. Pierwszy set, choć nie był porywający, to zakończył się kontrolowaną wygraną liderek tabeli Orlen Ligi do 18.

Drugą partię odważniej rozpoczęły siatkarki z Legionowa. Nie odpuszczały na siatce, a mocno serwowała Anna Sołodkowicz. Przewaga Aluprofu była minimalna. Po przerwie technicznej znów uaktywniła się Bergrova, punkty ze skrzydeł zdobywała natomiast Helena Horka. Bielszczanki rozkręcały się z każdą minutą (15:8), natomiast w ekipie gości rozpoczęły się wzajemne dyskusje. Po kolejnym świetnym ataku Czeszki Horki było już 17:10. Zmienniczki w drużynie Aluprofu, które pojawiły się na parkiecie, również miały swój wkład w kolejne zdobycze punktowe zespołu. Kapitalnymi blokami popisywała się choćby Gabriela Wojtowicz (12:2 w bloku dla Aluprofu po dwóch partiach). Ostatecznie lider Orlen Ligi triumfował w drugiej odsłonie 25:16.

Uskrzydlone gospodynie znakomicie otworzyły kolejną partię (4:0). Z kolei Siódemki kompletnie nie potrafiły zaskoczyć rywalki zagrywką, nie zdobywając tym elementem żadnego punktu. W ekipie z Legionowa szwankowało także przyjęcie. Miejscowe prowadziły już 13:8 i na parkiecie w Bielsku-Białej zrobiło się nieco sennie. Po świetnym bloku Eweliny Sieczki przewaga Aluprofu wynosiła już sześć punktów (16:10) i wysokie prowadzenie bielskie siatkarki utrzymały do końca seta. Aluprof wygrał odnosząc trzecie kolejne zwycięstwo w lidze.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:18, 25:16, 25:15)

BKS Aluprof: Bergrova, Horka, Wołosz, Pelc, Sieczka, Cella, Sawicka (libero) oraz Szymańska, Czypiruk-Solarewicz, M. Wojtowicz, G. Wojtowicz, Łyszkiewicz.

Siódemka Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Maciejczyk, Bąk, Michailenko, Siwka (libero) oraz Jóźwicka, Łukaszewska, Marinowa, Bawoł, Chojnacka.

MVP: Ewelina Sieczka

Sędziowie: Dariusz Wolski (I), Zbigniew Wolski (II)