Puchar CEV: Zespoły Jarosza i Włodarczyka grają dalej. Będzie "polski" mecz w ćwierćfinale

Drużyna Jakuba Jarosza - Andreoli Latina oraz klub Wojciecha Włodarczyka - Posojilnica AICH/DOB, awansowały dalej i zagrają ze sobą w ćwierćfinale Pucharu CEV. Sztuka ta nie udała się Jastrzębskiemu.

Tomasz Rosiński

Andreoli udało się odwrócić losy rywalizacji z fińską VaLePą Sastamala na własnym parkiecie (przed tygodniem sensacyjne przegrało 1:3) i zwyciężyło po "złotym secie". Mistrza Finlandii było stać tylko na zryw w drugiej partii, którą przegrali na przewagi 26:24. Jakub Jarosz zdobył w tym spotkaniu 5 punktów, a najwięcej we włoskiej ekipie uzbierał Jeroen Rauwerdink bo 15 "oczek".

Również "złoty set" przesądził o awansie do ćwierćfinału rozgrywek zespołu Posojilnica AICH/DOB z Austrii, w której gra 22-letni  Wojciech Włodarczyk. Tym samym w 1/4 Pucharu CEV dojdzie do "polskiego" meczu pomiędzy Andreoli a Posojilnicą.

Wyniki środowych spotkań 1/8 Pucharu CEV:

Andreoli Latina (Włochy) - VaLePa Sastamala (Finlandia) 3:0 (25:17, 26:24, 25:15) Złoty set: 15:11

Awans: Andreoli Latina

Posojilnica AICH/DOB (Austria) - Calcit Kamnik (Słowenia) 3:0 (25:18, 25:12, 25:15) Złoty set: 15:9

Awans: Posojilnica AICH/DOB Jastrzębski Węgiel - Maliye Milli Piyango Ankara (Turcja) 1:3 (25:15, 26:28, 21:25, 21:25) Złoty set: 8:15

Awans: Maliye Milli Pyango Ankara

Lokomotiw Charków - AC Cannes (Francja) 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:21)

Awans: Lokomotiw Charków

Gas Pamvohaikos Vrahati (Grecja) - Anorthosis Famagusta (Cypr) 3:0 (25:22, 25:16, 25:19)

Awans: Gas Pamvohaikos Vrahati

Iskra Odincowo (Rosja) - Crimsoda Krasnopieriekopsk (Ukraina) 3:1 (25:17, 22:25, 25:10, 25:21)

Awans: Iskra Odincowo

Puchar CEV: Wtorkowe mecze bez emocji