Łodzianki wciąż niepokonane! - relacja z meczu Budowlani Łódź - Siódemka Legionovia Legionowo

Budowlani Łódź pokonali zespół Siódemka Legionovia Legionowo w trzech setach. Gospodynie udowodniły swoją wyższość nad rywalkami.

Agnieszka Rutkowska

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki pomiędzy gospodarzami, a drużyną przyjezdnych. As serwisowy w wykonaniu Courtney Thompson przyniósł łodziankom dwupunktową przewagę 5:3. Po ataku Eweliny Mikołajewskiej z lewego skrzydła, która sprytnie uderzyła piłkę po skosie, omijać podwójny blok, Budowlani Łódź powiększali swoją przewagę 11:7. Trener Wojciech Lalek natychmiast poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Dalsza część seta to spokojne utrzymywanie przewagi zespołu prowadzonego przez Macieja Kosmola. Atak Magdaleny Piątek zakończył długą wymianę i przyniósł stan 18:11. Błąd Kingi Bąk w polu zagrywki sprawił, że na tablicy widniał wynik 21:15. Kapitan łodzianek była bohaterem dwóch ostatnich akcji pierwszego seta. Blok Sylwii Pyci, a w kolejnej akcji potężny atak ze środka doprowadził do zakończenia pierwszej partii 25:18.

Drugi set zaczął się pomyślnie dla drużyny gospodarzy, które szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Zespół z Legionowa nie zamierzał jednak wywieszać białej flagi. Ofiarne obrony Magdaleny Saad nie przełożył się na skuteczność atakujących. Na pierwszą przerwę techniczną Budowlani Łódź zeszli z czteropunktową przewagą. Magdalena Piątek przedzierając się przez podwójny blok doprowadziły do stanu 14:8. Po przerwie technicznej słynne "Lalki" zaczęły odrabiać starty lecz przewaga łodzianek była wciąż bardzo wysoka. Zbyt nisko wystawiona piłka przez Martę Wójcik pozwolił Małgorzacie Skorupie na zablokowanie Dominiki Golec. Błąd ten opóźnił jedynie osiągniecie zwycięstwa w tej partii przez zespołu Macieja Kosmola, ponieważ wciąż miały przewagę 18:12. Pierwszą piłkę setową drużyna z Legionowa obroniła wyprowadzając skuteczny atak z lewego skrzydła, osiemnasty punkt zdobyła Iga Chojnacka. Budowlani Łódź wygrali 25:18 po skutecznym kiwnięciu piłki przez rozgrywającą Martę Wójcik.

Kolejna odsłona to niezmiennie bardzo dobra gra zespołu z Łodzi i szybkie wypracowanie przewagi nad rywalkami. Potężny atak Magdaleny Piątek z prawego skrzydła doprowadził do wyniku 6:3. Przewaga łodzianek błyskawicznie zaczęła topnieć. Po przekroczeniu linii trzeciego metra przez atakującą Piątek na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. Gospodynie nie pozwoliły przyjezdnym na zbyt długą radość z nawiązanego wyrównania. Problemy w przyjęciu drużyny Siódemka Legionovia oraz perfekcyjne ataki Aleksandry Kruk sprawiły, że Budowlane Łódź schodził na przerwę techniczną przy stanie 16:10. Atak Aleksandry Sikorskiej powiększył prowadzenie łodzianek 21:16 wprowadził jej zespół w ostatnią fazę meczu. Trzeci set zakończył blok Dominiki Golec i Marty Wójcik 25:18.

Budowlani Łódź - Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:18, 25:18, 25:18)

Budowlani: Thompson, Piątek, Mikołajewska, Ściurka, Pycia, Golec, Durajczyk (libero) oraz Wójcik, Bryda, Kruk, Sikorska

Siódemka: Bąk, Łukaszewska, Michailenko, Sołodkowicz, Skorupa, Maciejczyk, Saad (libero) oraz Chojnacka, Gierak, Jóźwicka

MVP spotkania: Magdalena Piątek