Walczyły, ale nie ugrały nawet seta - relacja z meczu AZS KSZO - Silesia Volley

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pokonały we własnej hali Silesię Volley Mysłowice/Chorzów. Tym samym ostrowczanki zaliczyły pierwsze zwycięstwo w fazie play off.

Anna Soboń
Anna Soboń

Ostrowiecki AZS WSBiP KSZO jest zespołem bardzo groźnym we własnej hali, jednak od początku meczu ekipa Silesii Volley Mysłowice/Chorzów nie przestraszyła się gospodyń i dzielnie stawiała im czoła. Do stanu po 17 żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. Błędy rywalek oraz bardzo skuteczne ataki kapitan AZS KSZO - Iwony Kosiorowskiej sprawiły, że to pomarańczowo-czarne prowadziły 24:22. Ekipa gości zdołała jednak doprowadzić do wyrównania (po 24) i końcówka zrobiła się nerwowa. Lepiej wytrzymały ją siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego, które po atakach Gabrieli Buławczyk i Kosiorowskiej zakończyły pierwszego seta 26:24.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Silesii, które prowadziły dwoma oczkami (3:1). Ostrowczanki szybko odrobiły straty, jednak przewagę dwóch punktów osiągnęły dopiero przy stanie 13:11 kiedy to skutecznym atakiem ze środka popisała się Kosiorowska. Kolejne akcje to koncertowa gra z obu stron: Katarzyny Brojek i Barbary Susek, jednak przewaga gospodyń była już na tyle duża, że przyjezdne nie były w stanie jej zniwelować i po autowym serwisie Gabrieli Borawskiej to podopieczne trenera Dariusza Parkitnego jako zwyciężczynie schodziły z parkietu (25:15).

Poprzednia odsłona podrażniła ambicje zawodniczek gości i to one lepiej weszły w trzeciego seta. Prowadzenie Silesii utrzymywało się do połowy seta, kiedy to błędy królowały w szeregach obu zespołów (14:14). W decydującym momencie - przy remisie po 21 - skutecznym podwójnym blokiem popisały się Gabriela Buławczyk i Agnieszka Starzyk-Bonach. Kolejne błędy rywalek ułatwiły zadanie ostrowczankom, które po bloku Buławczyk zakończyły trzecia odsłonę do 22 i całe spotkanie bez straty seta.

Tym samym zawodniczki AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odniosły pierwsze zwycięstwo w fazie play off, w której zespoły rywalizują ze sobą do trzech wygranych. Już w niedzielę kolejny pojedynek I-ligowych zespołów. Początek spotkania o godzinie 16.00.

MVP meczu została Gabriela Buławczyk (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.), która zdobyła 14 punktów dla swojej drużyny.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:0 (26:24, 25:15, 25:22)

AZS KSZO Ostrowiec Św.: Brojek, Buławczyk, Piekarczyk, Dydak, Kosiorowska, Soja (libero) oraz Stefańska, Starzyk-Bonach.

Silesia Volley Mysłowice/Chorzów: Najmrocka, Sachmacińska, Wysocka, Susek, Andrysiak, Polak, Nickowska (libero) oraz Bojdak, Ząbek, Soja, Lipka, Borawska.