Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Transferowa karuzela PlusLigi - tydzień VII

Po tym jak swoje składy skompletowali ligowi potentaci, na rynek transferowy wkroczyły zespoły, które w minionym sezonie uplasowały się w drugiej połówce tabeli rozgrywek PlusLigi.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Lotos Trefl Gdańsk

Trener Radosław Panas zapewnia, że zespół na nowy sezon jest już zbudowany, a złożenie podpisów przez Jakuba Jarosza, Macieja Zajdera, Krzysztofa Wierzbowskiego i Roberta Milczarka to tylko kwestia czasu.

W nowym sezonie do ekipy Lotosu Trefla dołączą również siatkarze, którzy zdobyli złoty medal Młodej PlusLigi: rozgrywający Przemysław Stępień, przyjmujący
Sławomir Stolc i jeden z libero. Być może w zespole znajdzie się któryś z
młodych środkowych.

Do grona siatkarzy, którzy zdecydowali się opuścić drużynę znad morza dołączył Mateusz Mika. Młody przyjmujący występował w zespole znad morza w sezonie 2012/2013 na zasadzie rocznego wypożyczenia z drużyny mistrza Polski - Asseco Resovii Rzeszów. Mika zdecydował się na kontynuację kariery w innym klubie.

Indykpol AZS Olsztyn

Roczny kontrakt z Akademikami podpisał Tomasz Józefacki pozyskany z Effectotra Kielce. Dla zawodnika jest to powrót do klubu, w którym występował w latach 2008-10.

Tomasz Józefacki po roku gry w Kielcach, zdecydował się podpisać kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn Tomasz Józefacki po roku gry w Kielcach, zdecydował się podpisać kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn
Effector Kielce

Niepokojące informacje dla sympatyków siatkówki w Kielcach napływają z zespołu Effectora. Klub poinformował, że nie przedłużył kontraktów z Robertem Milczarkiem, Tomaszem Józefackim, Armando Dangerem, Sebastianem Wardą, Grzegorzem Pająkiem i Grzegorzem Kokocińskim. Zespół Dariusza Daszkiewicza opuści również Rafał Sokołowski. Młody siatkarz zdecydował się na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Jak dotąd, klubowi udało się zakontraktować tylko trzech nowych zawodników: rozgrywającego Piotra Lipińskiego, środkowego Łukasza Polańskiego. Ze składu na sezon 2012/2013 w Kielcach pozostaną: Adrian Staszewski, Bartosz Sufa i Grzegorz Imiołek .

AZS Politechnika Warszawska

Kontrakt na kolejny sezon przedłużył Marcin Nowak, który barw Inżynierów broni od 2010 roku. W Warszawie nadal trwają poszukiwania kandydatów do gry na pozycji środkowych, bowiem klub zdecydowali sie opuścić Maciej Zajder i Krzysztof Wierzbowski.

Niebawem swoje podpisy pod kontraktami mają złożyć także Paweł Siezieniewski i Maciej Pawliński. Wcześniej uczynili to Michał Potera i Paweł Adamajtis. Ważne umowy posiadają ponadto Maksymilian Szuleka, Maciej Olenderek i Przemysław Smoliński.

Transferowa karuzela PlusLigi - tydzień VI

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf. prasowe
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×