Transferowa karuzela PlusLigi - tydzień VIII

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Za nami kolejny tydzień karuzeli transferowej w PlusLidze. Powoli krystalizują się kadry Lotosu Trefla i PGE Skry. Sporo pracy czeka natomiast działaczy klubowych w Częstochowie i Kielcach.

AZS Politechnika Warszawska

W drużynie Politechniki cały czas trwają prace nad budową składu. W ostatnich dniach kontrakt z klubem podpisał Maciej Pawliński. W najbliższym czasie to samo uczynić ma również Paweł Siezieniewski.

Barw warszawskiego zespołu nie będzie bronił Dawid Dryja, który nie doszedł do porozumienia z działaczami w sprawie nowej umowy. Klub oficjalnie opuścił także Fabian Drzyzga. Władze Politechniki podziękowały zawodnikowi za grę w barwach Akademików.

Effector Kielce

Kolejnym zawodnikiem, który parafował umowę z Effectorem jest Adrian Staszewski. 23-letni przyjmujący podpisał dwuletni kontrakt. - To bardzo perspektywiczny zawodnik i ułożony młody człowiek. Dobrze się znamy, bo pracujemy razem w sumie już 5 lat - powiedział trener Dariusz Daszkiewicz na łamach oficjalnej strony klubowej.

Według medialnych doniesień, kieleccy działacze są zainteresowani sprowadzeniem do zespołu Dawida Dryi oraz Michała Bąkiewicza.

Adrian Staszewski w nowym sezonie po raz kolejny reprezentował będzie barwy Effectora Kielce
Adrian Staszewski w nowym sezonie po raz kolejny reprezentował będzie barwy Effectora Kielce

PGE Skra Bełchatów

Zespół siedmiokrotnych mistrzów Polski po trzech latach gry opuścił Paweł Woicki. W drużynie PGE Skry nie zagrają w nowym sezonie także Konstantin Cupković i Srecko Lisinac, który powrócił z Wkręt-metu AZS Częstochowa. Serb po raz kolejny został wypożyczony, tym razem do drużyny mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys.

Ekipę Miguela Falaski wzmocnił natomiast Samuel Tuia. Dla reprezentanta Francji jest to powrót do PlusLigi po dwóch latach nieobecności. Gracz ten znany jest w Polsce z występów w Indykpolu AZS Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn

Nowym zawodnikiem w drużynie Krzysztofa Stelmacha został Pablo Bengolea. 27-letni przyjmujący reprezentacji Argentyny, w sezonie 2012/2013 reprezentował barwy zespołu UPCN Volley Club z San Juan, z którym zdobył mistrzostwo kraju oraz klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej. Siatkarz został również uznany za najwartościowszego gracza ligi argentyńskiej.

Lotos Trefl Gdańsk

Wojciech Serafin został asystentem Radosława Panasa. Serafin przed rokiem zakończył karierę zawodniczą, w trakcie której wywalczył dwa mistrzostwa i trzy Puchary Polski. Poprzedni sezon spędził na stanowisku asystenta Dariusza Luksa, a po rozwiązaniu umowy ze szkoleniowcem przejął jego obowiązki, prowadząc drużynę w okresie roztrenowania.

Do drużyny dołączył także Moustapha M'Baye. 21-letni zawodnik ma wzmocnić rywalizację na środku siatki. W ubiegłym sezonie regularnie trenował z zespołem seniorów, jednak nie miał okazji do debiutu w PlusLidze. W trakcie całych rozgrywek był z kolei podstawowym środkowym w zespole Młodej Ligi.

Ekipę znad morza opuścił Michał Kamiński. Klubowi działacze uznali, że wobec konieczności wzmocnienia zespołu na pozycji atakującego, młody siatkarz nie miałby zbyt wielu okazji do gry i najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie zmiana barw.

Michał Kamiński po roku gry  opuścił zespół Lotosu Trefla Gdańsk
Michał Kamiński po roku gry opuścił zespół Lotosu Trefla Gdańsk

Wkręt-met AZS Częstochowa

W Częstochowie trwają prace nad budżetem, dlatego o ruchach transferowych w klubie mówi się bardzo niewiele. Do Skry Bełchatów powrócił wypożyczony Srecko Lisinac. Niewykluczone, że ekipę Marka Kardosa opuści też Grzegorz Bociek, który kuszony jest przez ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

   

Źródło artykułu: